Xiaomi oficjalnie prezentuje 40-watowe ładowanie bezprzewodowe

Xiaomi oficjalnie prezentuje 40-watowe ładowanie bezprzewodowe

Jeden z szefów Xiaomi, Chang Cheng, na oficjalnym profilu Weibo zaprezentował technologię 40-watowego ładowania bezprzewodowego.

Przypomnijmy, że Xiaomi ma już w swojej ofercie produkt, który oferuje ładowanie bezprzewodowe o mocy 30 W. Technologia nazwana “Mi Charge Turbo” została zaimplementowana w najnowszych flagowcach producenta: Mi 10 i Mi 10 Pro. Ma również pojawić się w nadchodzącym Redmi K30 Pro

Chang Cheng zaprezentował wideo pokazujący działanie technologii na żywym organizmie.

40-watowe ładowanie bezprzewodowe jest zdolne naładować ogniwo o pojemności 4000 mAh w 40 minut. W ciągu 20 minut, bateria napełnia się do poziomu 57%.

Jest i łyżka dziegciu w beczce miodu. I nie chodzi wcale o komfort użytkowania, gdzie z urządzenia podpiętego do przewodowej ładowarki możemy korzystać w trakcie ładowania. Tak szybkie ładowanie bezprzewodowe generuje w trakcie napełniania ogniwa bardzo wysokie temperatury. Czy pozostaje to bez wpływu na żywotność baterii? Z drugiej strony nie sposób przypuszczać, że producent wprowadziłby coś, co może generować choćby śladowe niebezpieczeństwo uszkodzenia urządzenia.

Czytaj też:  Premiera Redmi Smart TV X 2022

Zgodnie z wpisami w profilu @Xiaomishka, pierwszym urządzeniem które miałoby trafić na rynek, a byłoby wyposażone w nową technologię, miałby być kolejny model Mi MIX. Ten miałby pojawić się w 3. lub 4. kwartale bieżącego roku.

Warto wspomnieć, że Xiaomi pracuje nad technologią 100 watowego ładowania przewodowego, które wciąż – z uwagi na problemy mu towarzyszące – nie jest planowane do wdrożenia w urządzeniach dostępnych w sprzedaży. I tu znów przytoczymy wspomnianego Mi 10 Pro, który jak dotąd jako jedyny model ze stajni chińskiego giganta posiada zaimplementowane przewodowe ładowanie 50-watowe.

Źródło: Playfuldroid, Android Headlines

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.