Xiaomi nr 1 w Polsce według raportu IDC

Xiaomi nr 1 w Polsce według raportu IDC

Firma analityczna IDC opublikowała wyniki dotyczące rynku smartfonów w Polsce, za pierwszy kwartał 2020 roku. Według danych z maja 2020 roku na pierwszym miejscu w Polsce, z udziałem w rynku 31,6%, jest Xiaomi.

Firma ma blisko 5 punktów procentowych przewagi nad drugim producentem i była jedną z dwóch z TOP 5, które zanotowały wzrost w pierwszym kwartale 2020 roku. Xiaomi pod koniec 2019 roku zajmowało drugie miejsce w zestawieniu.

“Dziękuję naszym wszystkim fanom, klientom, partnerom oraz całemu zespołowi Xiaomi w Polsce. To dzięki Wam, po niecałych czterech latach od oficjalnego pojawienia się w Polsce, zdobyliśmy pierwsze miejsce i mamy największy udział w rynku smartfonów. Obiecuję, że będziemy nadal wprowadzali kolejne niesamowite produkty” – powiedział Tony Chen, General Manager w regionie CEE & Nordic.

Czytaj też:  Czy tak będzie wyglądał Mi MIX 4?

To, że Xiaomi odnotowało spory wzrost sprzedaży smartfonów wydaje się nie budzić zdziwienia. Ciekawostką natomiast jest fakt, że drugą z wspomnianych firm, mogących poszczycić się wzrostem zbytu, jest Huawei…

Źródło: informacja prasowa First PR

Podziel się:

Tak działa tryb pulpitu w Xiaomi Mi MIX Fold
Xiaomi Yeelight zapowiada nowe produkty
Xiaomi sfinansuje zegarek Hipee Smart Blood Pressure Watch
Nowy telewizor Redmi Smart TV w Konsoli Google Play
Xiaomi na drugim miejscu w Europie
Co kryje się pod obudową Redmi K40 GEE?
Xiaomi zaprezentuje monitor 30″
POCO zaprasza do udziału w programie beta testerów
Xiaomi o krok za Apple
Slider
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.