Xiaomi nr 1 w Polsce według raportu IDC

Xiaomi nr 1 w Polsce według raportu IDC

Firma analityczna IDC opublikowała wyniki dotyczące rynku smartfonów w Polsce, za pierwszy kwartał 2020 roku. Według danych z maja 2020 roku na pierwszym miejscu w Polsce, z udziałem w rynku 31,6%, jest Xiaomi.

Firma ma blisko 5 punktów procentowych przewagi nad drugim producentem i była jedną z dwóch z TOP 5, które zanotowały wzrost w pierwszym kwartale 2020 roku. Xiaomi pod koniec 2019 roku zajmowało drugie miejsce w zestawieniu.

“Dziękuję naszym wszystkim fanom, klientom, partnerom oraz całemu zespołowi Xiaomi w Polsce. To dzięki Wam, po niecałych czterech latach od oficjalnego pojawienia się w Polsce, zdobyliśmy pierwsze miejsce i mamy największy udział w rynku smartfonów. Obiecuję, że będziemy nadal wprowadzali kolejne niesamowite produkty” – powiedział Tony Chen, General Manager w regionie CEE & Nordic.

To, że Xiaomi odnotowało spory wzrost sprzedaży smartfonów wydaje się nie budzić zdziwienia. Ciekawostką natomiast jest fakt, że drugą z wspomnianych firm, mogących poszczycić się wzrostem zbytu, jest Huawei…

Czytaj też:  MIUI 21.11.10/11/12

Źródło: informacja prasowa First PR

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.