Xiaomi Mi Band 5 z… dziurą

Xiaomi Mi Band 5 z… dziurą

To nie żart, choć na niego zakrawa. W sieci pojawiły się zdjęcia nowego modelu opaski Xiaomi.

Jak widać na zdjęciach, które wyciekły do sieci, najnowszy model opaski sportowej Xiaomi, Mi Band 5, miałby mieć znacząco zmieniony wygląd w porównaniu do poprzednich generacji urządzenia. Ekran Mi Band 5 miałby bowiem “zakłócony” przez otwór, doskonale znany z smartfonów, często nazywany “dziurkaczem”. Tenże został ulokowany w górnej części niewielkiego przecież wyświetlacza, i – co by nie mówić – ma średnicę niezbyt proporcjonalną do wielkości całego ekranu. Otwór jednak oznacza, że w opasce może zostać wbudowany aparat do selfie.

Xiaomi Mi Band 5 ma posiadać kolorowy wyświetlacz o wielkości 1,2 cala. Dla porównania przypomnijmy, Mi Band 4 ma ekran o wielkości 0,95 cala. Ekran ma mieć jednocześnie wyższą rozdzielczość i lepszy kontrast, co ma wydatnie wpłynąć na poprawę odczytu danych, zwłaszcza przy duży nasłonecznieniu.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że wersja mająca trafić do sprzedaży poza teren Chin ma zostać wyposażona w moduł NFC. Dodajmy, jako pierwsze tego typu urządzenie dostępne poza Państwem Środka, jakie Xiaomi ma, czy będzie miało w ofercie.

Czytaj też:  Ceny Xiaomi Pad 5, Smart Pen i serii Xiaomi 11T ujawnione tuż przed premierą

Oprócz tego, w opasce ma zostać zaimplementowana technologia PAI (Personal Activity Intelligence). To technologia umożliwiająca lepszy, dokładniejszy monitoring aktywności fizycznej. Wyższa dokładność wynika z faktu, że dane są obliczane na podstawie pomiaru tętna. Do prawidłowego działania PAI ta funkcja musi być włączona.

Informacje z trzech powyższych akapitów zdają się potwierdzać, zwłaszcza w kontekście coraz częściej pojawiających się informacji, dotyczących nowego modelu opaski. Zdjęcia, czy raczej to, co na nich się znajduje, zwłaszcza w kwestii wyglądu i wyposażenia nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Równie dobrze może się okazać, że urządzenie ze zdjęć będzie czymś nowym w sensie nazewnictwa modelowego, albo że to po prostu ułańska fantazja osoby, która chciałaby, aby aparat do selfie wbudowano w Mi Band 5. Wiemy, że Xiaomi planuje wprowadzić urządzenie do oferty jeszcze w tym roku. Kiedy jednak dokładnie – nie ma na ten temat oficjalnych informacji.

Swoją drogą, że też nikt wcześniej na to nie wpadł, żeby aparat do selfie zapakować do opaski sportowej…

Źródło: Xiaomi Today, TizenHelp

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.