Xiaomi notuje duży wzrost sprzedaży smartfonów 5G w Europie

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Xiaomi stało się pierwszą firmą na świecie pod względem ilości sprzedanych smartfonów w Europie. Jest to sukces, który w ostatnich miesiącach odbił się szerokim echem na rynku smartfonów. Podobnie sprawa ma się z telefonami wspierającymi sieć 5G.

Według danych opublikowanych przez Strategy Analytics, w trzecim kwartale 2021 r. Xiaomi odnotowało wzrost sprzedaży smartfonów 5G o 42% w Europie Środkowo-Wschodniej, przy rocznym wzroście dostaw o 5700%. Marka ta jest przodującym dostawcą smartfonów 5G z Androidem na całym świecie w trzecim kwartale 2021 r.

Według wspomnianej agencji dużo wskazuje na to, że Xiaomi utrzyma pozycję lidera przez cały rok 2021 oraz pozostanie liderem w dostawach smartfonów 5G w 2022. Firma w najlepsze wykorzystuje nieobecność Huawei spowodowaną m.in. brakiem dostępu smartfonów tej firmy do usług Google’a, a także korzysta w pełni z portfolio smartfonów w przystępnych cenach, takich jak Redmi i POCO. Właściwie co chwilę słyszymy o jakiejś nowej premierze smartfonów marki — lwią ich część stanowią właśnie urządzenia z 5G.

Inni producenci nie stoją jednak w miejscu. Drugie miejsce w dostawach smartfonów 5G na rynki centralnej i wschodniej Europy zajęło Apple (26%), głównie dzięki serii iPhone’ów 12 i 13. Samsung znajduje się na trzeciej pozycji z 11,5% udziałem w porównaniu z 34,3% w ubiegłym roku. W pierwszej piątce producentów smartfonów 5G w Europie z udziałem odpowiednio 7,2% i 2,5% zamknęły się Realme oraz OnePlus. Patrząc na najnowsze propozycje tej pierwszej marki, w najbliższych miesiącach może się ona zbliżyć do podium i zacząć dużą rywalizację o klientów Xiaomi.

Źródło XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner