Xiaomi Mijia Anti-Entanglement Sweeping Robot

Xiaomi Mijia Anti-Entanglement Sweeping Robot

Wraz z postępem technologicznym roboty odkurzające stopniowo wkraczały do ​​tysięcy domów, stając się naszymi małymi pomocnikami. Jednakże ze względu na obecność sierści oraz włosów na podłodze często zdarza się, że rolka szczotkująca robota zniekształca się i przestaje działać prawidłowo. Nowy produkt Mijia ma za zadanie temu zapobiec. W jaki sposób?

Tytułowe urządzenie oczyszcza rolkę poprzez naprzemienny ruch ostrza wbudowanego w rolkę szczotkującą, dzięki czemu szczotka może nadal działać normalnie, spełniając swoją funkcję i nie doprowadzając do jej deformacji. Dłuższe okresy użytkowania mogą jednak spowodować spadek skuteczności czyszczenia, ponieważ przedmioty takie jak włosy i duże zbite cząsteczki kurzu zostaną wciągnięte do szczotki. Nowo wprowadzony model jest ponoć w stanie jednak samodzielnie usunąć nawet i te zanieczyszczenia.

Czytaj też:  Koniec bety MIUI takiej, jaką znamy. Zmiany w aktualizacjach

Moc ssania nowego robota wynosi 8000 Pa, zaś jego akumulator ma pojemność 5200 mAh. Pojemnik na kurz pomieści 450 ml zanieczyszczeń, zaś do zbiornika na wodę można wlać maks. 250 ml płynu.

Urządzenie to jest wyposażone również w system nawigacji laserowej LDS nowej generacji, który może wykryć złożone otoczenie całego domu w 360° i nie jest podatny na refleksy świetlne. Wewnątrz znajduje się czterordzeniowy układ o dużej mocy obliczeniowej, który działa z algorytmem SLAM, aby móc dokładnie lokalizować swoje położenie w czasie rzeczywistym, dynamicznie planować ścieżkę, po której będzie się poruszał, i skutecznie dokończyć sprzątanie zgodnie z różnymi układami pomieszczeń.

Dzięki wsparciu Wi-Fi oraz technologii Bluetooth Low Energy (BLE) użytkownicy mogą podłączyć to urządzenie do aplikacji Xiaomi Home, po prostu zbliżając smartfon do robota odkurzającego. Nowy produkt Mijia będzie dostępny w sprzedaży detalicznej w Chinach w cenie 2299 juanów (około 1500 zł). Obecnie nieznane są plany wprowadzenia tego robota na rynek globalny.

Czytaj też:  Patent Xiaomi: odłączenie wyświetlacza od reszty urządzenia

Źródło: XiaomiToday, GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.