Koniec MIUI 12.5. Niedługo MIUI 13

Kacper Skrzypek
21 komentarzy

W dzisiejszym komunikacie poświęconym aktualizacji MIUI w wersji rozwojowej 21.12.8 zespół MIUI poinformował, że począwszy od poniedziałku, 13 grudnia, aktualizacje wersji beta MIUI będą wstrzymane ze względu na “poprawki architektury systemu”. Nietrudno się domyślić na bazie podobnych komunikatów z przeszłości, iż oznacza to koniec rozwoju nakładki na bazie MIUI 12.5 i rozpoczęcie finalnych prac nad MIUI 13.

Dzisiejsza aktualizacja będzie ostatnią aktualizacją na bazie Androida 11 dla modeli:

  • Redmi K30 5G,
  • Redmi K30i 5G,
  • Mi 10 Lite Zoom,
  • Redmi Note 9 Pro 5G / Mi 10T Lite,
  • Redmi Note 11 Pro/+ (niewspierane przez Xiaomi.eu).

Oznacza to, że kolejne aktualizacje wersji rozwojowych dla tych modeli (na bazie MIUI 13) będą działać już na Androidzie 12.

Kiedy zadebiutuje MIUI 13?

Być może wraz z premierą serii Xiaomi 12, dla której wewnętrzne systemy Xiaomi wskazują już stabilne wersje MIUI 13. Podobne testowe kompilacje zauważono także dla modeli ze Snapdragonem 888, czyli np. Mi 11 czy Xiaomi MIX 4. Plotki głoszą, że konferencja miałaby się odbyć 28 grudnia, czyli dokładnie rok po chińskiej premierze “jedenastki”.

O wszelkich zmianach związanych z nową nakładką będziemy informować na naszym portalu. Po premierze przygotujemy również porównanie MIUI 12.5 i MIUI 13.

Źródło: Mi Community

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner