Xiaomi Mi Watch w edycji Exclusive

Xiaomi Mi Watch w edycji Exclusive

Czy pamiętacie nasze newsy, dotyczące nowych zegarków XIaomi? Te, w których pisaliśmy m.in. o zaprezentowanym w ubiegłym roku modelu Mi Watch? Oto ekskluzywna wersja tego czasomierza, która trafia właśnie do sprzedaży.

Zegarek miał początkowo trafić na półki sklepowe w grudniu 2019 r. Tak się nie stało, za co zresztą przepraszało oficjalnie Xiaomi. Tym nie mniej finalnie zegarek już można kupić na stronie producenta.

Xiaomi Mi Watch Exclusive Edition, jak napisał na Weibo jeden z wiceszefów Xiaomi. Qu Heng_Xiaomi, dostępny jest w przedsprzedaży, na mi.com, w cenie niespełna 1150 złotych (1999 juanów). Do każdego ze stu pierwszych, zamówionych egzemplarzy producent dokłada w prezencie bezprzewodowe słuchawki Xiaomi o wartości blisko 100 złotych (169 juanów).

Spytacie, co otrzymacie za wspomnianą wyżej kwotę? Otóż zegarek zamknięto w prostokątnej kopercie. Bez dwóch zdań przypomina wyglądem zegarki spod znaku nadgryzionego jabłka. Jego korpus stanowi połączenie aluminium i stali wysokiej jakości. W odróżnieniu od “zwykłej”wersji, tutaj zamiast paska, znalazła się bransoleta z ukrytą klamrą.

Zobacz też:  MIUI 20.10.15

Zegarek wyposażono w 1,78-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 368 x 448 pikseli (326 ppi), pokryty zaokrąglonym, szafirowym szkłem. Sercem urządzenia jest SoC Qualcomm Snapdragon Wear 3100, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika jest 8 GB miejsca na dane na wbudowanym dysku. Od wersji podstawowej, Exclusive Edition różni się również pojemnością baterii. Tam, ogniwo o pojemności 570 mAh, tutaj 590 mAh. Zgodnie z zapewnieniami Xiaomi, ma umożliwić do 36 godzin użytkowania czasomierza na jednym naładowaniu.

Na liście wyposażenia znalazły się również w zasadzie wszystkie moduły łączności bezprzewodowej: Bluetooth 4.2, GPS, NFC, a nawet obsługa sieci 4G (obsługa kart eSIM). Zegarek Xiaomi pracuje pod kontrolą MIUI dla wearable (opartym na WearOS). Umożliwia pomiar ciśnienia atmosferycznego, rytmu serca, odczytywanie lokalizacji, etc. Czyli wszystko to, co potrafią dobrze wyposażone zegarki inteligentne. Jak zapewnia Xiaomi, zegarek umożliwi śledzenie aktywności takich jak bieg i jazda rowerem (na zewnątrz i wewnątrz), a także pływanie, wspinaczkę czy wolne aktywności.

Zobacz też:  Xiaomi - polska premiera serii Mi 10T

Źródło i fot.: Gizmo China


Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.