Mi Watch i Watch Pro – nowe zegarki od Xiaomi

Maciej Rosiński
6 komentarzy

Choć nie ma jeszcze informacji oficjalnych, to właśnie Mi Watch i Watch Pro mają zostać zaprezentowane przez Xiaomi na najbliższej imprezie w Madrycie.

Czy tak będzie wyglądał Watch Pro? Niestety nie wiemy…

Xiaomi Watch Pro najprawdopodobniej będzie charakteryzował się wyglądem innym niż dotychczasowe zegarki. Najprawdopodobniej, ponieważ Xiaomi nie udostępniło jak dotąd żadnych zdjęć nowego zegarka, ani też nie zdradziło zbyt wielu szczegółów technicznych dotyczących tego urządzenia. Prawdopodobnie więc, będzie on zasilany układem Snapdragon Wear 3300. Jak donosi jeden z blogerów, @Digital Chat Station, urządzenie będzie miało okrągłą kopertę, możemy oczekiwać większej ilości pamięci RAM i przestrzeni na dane. Zegarek będzie pracował pod kontrolą MIUI w edycji dla zegarków. Prawdopodobnie pojawi się bardziej pojemna bateria z opcją ładowania bezprzewodowego, moduł NFC, a także modem eSIM.

Niestety, ten zegarek to jak dotąd jedna, wielka niewiadoma, choć doniesienia @Digital Chat Station zwykły się sprawdzać. Prawdopodobna cena zegarka ma wynosić około 800 PLN.

Mi Watch z kolei to urządzenie, o którym wiemy wiele, żeby nie rzec wszystko. Po prostu. Prostota wyglądu i… chyba efekt deja vu. To już widzieliśmy u innego producenta. ;)

W zegarku ma pojawić się szafirowe, zaokrąglone szkło pokrywające wyświetlacz, a także znajdujące się na prawym boku przycisk i koronka, będąca pokrętłem nawigacyjnym umożliwiającym poruszanie się po interfejsie użytkownika. Na lewym boku odnajdziemy otwór mikrofonu rozmów oraz szczelinę skrywającą głośnik.

Obudowa Mi Watch ma być wykonana z nierdzewnej stali. Pokrywa koperty to najprawdopodobniej tworzywo sztuczne. Na niej umiejscowiono złącza ładowania oraz czujnik rytmu serca. Pod maską Mi Watch odnajdziemy układ Chipset Snapdragon 3100, zbudowany z 4 rdzeniów, 32-bitowy ARM Cortex A7, pracujący z prędkością 1,2 GHz i wspomagany przez układ graficzny Adreno 304.

O ile Xiaomi do końca nie zdradziło dokładnych danych technicznych, wiadomo że urządzenie będzie zasilane “całkiem pokaźną” baterią. Oczywiście kwestią umowną jest określenie “całkiem pokaźna”, które dla każdego może oznaczać inne wartości. Potwierdzono natomiast obecność modułów: Wi-Fi 802.11n, GPS oraz Bluetooth 4.2, a także NFC. W dodatku, co ciekawe, ten ostatni może mieć (nie potwierdzono tego jeszcze) wsparcie dla Google Pay.

Mi Watch będzie oferował monitoring aktywności i fitnes, dodatkowo oferujący monitoring snu, spalonych kalorii, różne tryby aktywności sportowych oraz liczbę wykonanych kroków. Nie zabraknie naturalnie możliwości odbierania notyfikacji z połączonego z zegarkiem smartfona: wiadomości SMS, emaile, alerty kalendarza i aplikacji oraz alarmy.

Xiaomi Mi Watch będziemy nosić na silikonowym, łatwo wymienialnym pasku. Na tę chwilę wiadomo, że paski będą dostępne w kolorze niebieskim, białym, szarym i czarnym. Cena? Podobnie do Watch Pro, czyli około 800 PLN. Prawdopodobnie…

Źródło: GizmoChina, Twitter.

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner