Xiaomi Mi MIX Alpha jednak trafi do sprzedaży?

Xiaomi Mi MIX Alpha jednak trafi do sprzedaży?

We wrześniu br., o czy pisaliśmy, Xiaomi zaprezentowało Mi 9 5G, a także coś, co po raz kolejny wywołało efekt „WOW!” – smartfona Mi MIX Alpha.

Po raz kolejny Xiaomi przekroczyło pewne granice, prezentując urządzenie, w którym zastosowano ekran pokrywający 180,6% powierzchni urządzenia!. W tym przypadku trudno pisać o przekątnej 7,92 cala, bo tak naprawdę, jak to mierzyć?

Samego Mi MIX Alpha nie trzeba przedstawiać. Warte zauważenia jest to, że początkowo, o czym mało kto wie, urządzenie miało zadebiutować dopiero w grudniu br. Premiera została przyspieszona, miała miejsce we wrześniu, natomiast teraz, na profilu giganta na Weibo pojawił się wpis sugerujący, że MIX Alpha nie do końca jest jedynie smartfonem pokazowym.

Na posterze umieszczonym w sieci umieszczono napis, który po przetłumaczeniu brzmi: “Jest zima, czy wiosna jest tuż – tuż?” To sugeruje, że Mi MIX Alpha może trafić do masowej sprzedaży. A skoro miał pierwotnie zadebiutować w grudniu, jest spora szansa na to, że w grudniu trafi na rynek, przynajmniej ten, w Państwie Środka.

Zobacz też:  MIUI 20.6.18

Gwoli przypomnienia tylko, Mi MIX Alpha to elastyczny ekran OLED o wielkości 7,92 cala i rozdzielczości 2088 x 2520 pikseli. Smartfon wyposażony został w SoC Qualcomm Snapdragon 855+, 12 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 512 GB. Za zasilanie odpowiada ogniwo o pojemności 4 050 mAh, z wsparciem dla 40-watowego ładowania bezprzewodowego. Z ciekawostek – w smartfonie wykorzystano głośnik rozmów podobny temu, zastosowanemu w I. generacji Miksa oraz wtopiony w ekran czytnik linii papilarnych. Przypomnijmy również – co nie dziwi – że i cena urządzenia sprawia, że będzie on poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego: 19 999 Juanów, co w przeliczeniu stanowi kwotę około 11 000 PLN.

Źródło i fot.: PlayfulDroid


Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.