Xiaomi Mi eBook Reader dostępny globalnie?

Xiaomi Mi eBook Reader dostępny globalnie?

Nie tak dawno pisaliśmy o premierze pierwszego czytnika e-book w ofercie Xiaomi. Jak wynika z najświeższych informacji, urządzenie to ma spore szanse na to, aby trafić na rynek globalny.

Pierwszy czytnik elektronicznych książek Xiaomi, Mi Reader, miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. Wprawdzie nieoficjalnie, ale mamy potwierdzenie, że chiński gigant planuje wprowadzenie czytnika do oferty globalnej. Mi eBook Reader, bo pod taką właśnie nazwą trafić ma on do sprzedaży poza Państwem Środka, otrzymał właśnie certyfikację Bluetooth SIG. Z dokumentów certyfikacyjnych dowiadujemy się, że urządzenie otrzymało moduł Bluetooth 5.0.

Gwoli przypomnienia, w kwestii technikaliów, Xiaomi Mi Reader jest wyposażony w 6-calowy ekran e-Ink o rozdzielczości HD (gęstość na poziomie 212 PPI). Urządzenie, czy raczej jego ekran, oferuje 24 stopnie jasności. Sercem czytnika jest czterordzeniowy SoC Allwinner B300 o taktowaniu 1,8 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Na dane otrzymujemy 16 GB przestrzeni. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo z autorską nakładką Xiaomi. Za zasilanie czytnika odpowiada ogniwo o pojemności 1800 mAh, zapewniające działanie czytnika nawet przez kilka tygodni, a które naładujemy za pośrednictwem portu USB-c. Czytnik oferuje wsparcie dla usług chmury Baidu, logowanie i pobieranie jednym kliknięciem. Obsługuje formaty .txt, .epub, .pdf, a także dokumenty Office.

Xiaomi Mi Reader mierzy 159,2 x 116 x 8,3 mm i waży zaledwie 178 gramów. Jego cena w Chinach wynosi 599 juanów, co daje w przeliczeniu nieco ponad 320 PLN. I najprawdopodobniej właśnie takiej ceny należy oczekiwać na rynku globalnym.

Zobacz też:  Aktualizacja do Androida 11 od xiaomi.eu dla Mi 10, Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro

Źródło: 91mobiles


Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.