Funkcja “Back Tap” w MIUI – być może niedługo

Funkcja “Back Tap” w MIUI – być może niedługo

Ci, którzy śledzą nowinki dotyczące zmian w systemach mobilnych zapewne wiedzą, że w nowej wersji iOSa, oznaczonej numerem 14, zaimplementowana została funkcja “Back Tap”, pozwalająca na wykonywanie przypisanych akcji poprzez dwukrotne bądź trzykrotne puknięcie z tyłu telefonu. Nad podobną implementacją pracują także producenci telefonów z Androidem, czego przykładem jest Xiaomi.

W dzisiejszej wersji rozwojowej MIUI, oznaczonej numerem 20.7.27, dodane zostało wsparcie dla funkcji “Back Tap”. W obecnej formie do tego gestu można przypisać m.in. możliwość uruchomienia aparatu, latarki, Centrum funkcji czy panelu powiadomień. Oto zrzuty ekranu z tej funkcji.

Obecnie nie wiadomo, na jakich telefonach ta funkcja będzie w ogóle działać. Aby aktywować stosowną opcję w ustawieniach, urządzenie musi posiadać wsparcie konkretnego sensora – na sprawdzanym przeze mnie Redmi Note 7 takiego wsparcia nie ma, więc domyślnie opcja jest ukryta. Pozostaje nam czekać na więcej informacji w tej sprawie…

Czytaj też:  Premiera Redmi Note 10 w Polsce

źródło: własne

Podziel się:

Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-mail.