Xiaomi Mi 11 – czekając na premierę

Maciej Rosiński
9 komentarzy

Jak dotąd, pojawiło się stosunkowo mało informacji w sieci dotyczących nowego flagowca Xiaomi, modelu Mi 11. Sporo osób oczekuje go w związku z pewnymi nowościami, mającymi się w nim znaleźć.

Cóż zatem wiemy o najnowszym flagowcu chińskiego giganta? Telefon zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,67 cala i odświeżaniu 120 Hz, choć nie wiadomo, czy ta ostatnia cecha będzie dotyczyć wszystkich wersji. “Zwykły” model Mi 11 będzie oferował rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli, zaś model Ultra, prawdopodobnie, 3200 x 1440 pikseli. Ekran będzie posiadał zakrzywione krawędzie i – co chyba najważniejsze – nie widać na nim jakiegokolwiek śladu otworu na kamerkę do rozmów wideo. Oznaczałoby to, że smartfon Xiaomi będzie jednym z pierwszych na rynku telefonem z aparatem ukrytym pod taflą ekranu. Przypomnijmy tutaj, że nie dalej jak w sierpniu pisaliśmy o tym rozwiązaniu.

W kwestii zasilania na pokładzie Mi 11 znajdą się dwa rodzaje ogniw. W modelu Ultra – o pojemności 5260 mAh, zaś w modelu Pro i “zwykłym” – o pojemności 4500 mAh. Telefony będą obsługiwać funkcję “piekielnie” szybkiego ładowania, odpowiednio, 120W dla Ultra i Pro oraz 50W dla Mi 11.

W zakresie pamięci, Xiaomi Mi 11 dostępny będzie w dwóch wariantach: 8 GB RAM + 128 GB przestrzeni na dane, a także 12 GB RAM + 256 GB pamięci masowej. Wersja kolorystyczne Smoked Purple (skóra) i White dostępny będzie w opcji z 8 GB RAM, zaś modele w kolorach Blue, Smoke Purple (skóra) i “wersja specjalna”, dostępne będą w opcji z 12 GB RAM.

Sercem smartfonów będzie najświeższe dzieło inżynierów Qualcomma, procesor Snapdragon 888. Oczywiście zdziwienie może budzić fakt, że producent “przeskoczył” numerację modelową chipów, wszak kolejny model powinien, zgodnie z logiką, zostać oznaczony numerem 875. Być może jest to spowodowane tym, że nowy SoC Qualcomma ma zaoferować 25-procentowy wzrost wydajności obliczeniowej jednostki głównej i 35-procentowy wzrost wydajności procesora graficznego, w stosunku do modelu 865, a przeskok w numeracji ma akcentować przeskok wydajnościowy.

W kwestii aparatu głównego, jedyne informacje pojawiające się dotąd mówią o module 108 Mpix, z aparatem ultraszerokokątny 13 Mpix i makro 5 Mpix.

Oczywiście, powyższe dane techniczne nie zostały oficjalnie potwierdzone. Nie należy się jednak spodziewać znaczących odstępstw. Nie mniej, czekamy z niecierpliwością na premierę. Ta, zgodnie z oficjalnym komunikatem, ma nastąpić już 28 grudnia br. Czyżby prezent na Święta po świętach…?

Źródło: Weibo, xiaomiui, informacja własna

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner