Aparaty ukryte pod ekranami w smartfonach Xiaomi już w przyszłym roku

Aparaty ukryte pod ekranami w smartfonach Xiaomi już w przyszłym roku

Tak, doczekaliśmy się. Xiaomi poinformowało oficjalnie o tym, że już w przyszłym roku, do masowej produkcji, trafią smartfony z aparatem ukrytym pod ekranem.

W zaprezentowanej, trzeciej generacji tego rozwiązania firma poprawiła efekt pełnoekranowy, dzięki opracowaniu przez siebie specjalnego układu pikseli i optymalizacji algorytmu aparatu. W porównaniu z innymi, stosowanymi tego typu rozwiązaniami na rynku, Xiaomi udało się podwoić liczbę pikseli poziomych i pionowych, uzyskując taką samą gęstość pikseli nad aparatem, jak w pozostałej części obszaru wyświetlania.

Dzięki zastosowaniu takiej technologii producent uzyskał efekt w postaci przechwytywanego obrazu nie różniącego się jakością od tego, przechwytywanego przez konwencjonalne, przednie aparaty

Więcej o technologii trzeciej generacji można przeczytać pod tym adresem: tutaj

Działanie technologii w praktyce można obejrzeć: tutaj

Źródło: informacja prasowa

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.