Xiaomi Electric Scooter 4 Pro zwiększa swój zasięg. Wszystko dzięki… aktualizacji.

Adam Błażejewski
5 komentarzy

Xiaomi właśnie poinformowało o możliwości zwiększenia zasięgu tego modelu hulajnogi, z 45 km do 55 km. Możliwe jest to poprzez aktualizację oprogramowania, która to zostanie udostępniona do pobrania jeszcze w sierpniu.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro wyglądem nie odbiega zbytnio od poprzedniej generacji tego modelu. Prędkość maksymalna tej hulajnogi, wynosi 25 km/h natomiast jej zasięg na jednym ładowaniu to około 45 km. Teraz dzięki aktualizacji wartość ta zostanie wydłużona o 10 km. Nie wiemy dokładnie na czym ma polegać zmiana w oprogramowaniu, aczkolwiek można przypuszczać, że zoptymalizowano parametry pracy silnika.

Bateria o pojemności 12 400 mAh zaimplementowana w Electric Scooter 4 Pro może zasilić silnik o mocy 700 W. Hulajnoga ta ma udźwig maksymalny wynoszący 120 kg, przy czym sama waży 16,5 kg. Urządzenie to posiada 10-calowe, samouszczelniające się opony czy też hamulec tarczowy. Jest wyposażone w system odzyskiwania energii kinetycznej oraz system E-ABS ulokowany na przednim kole (KERS). Ładowanie hulajnogi zajmuje ok 9 godzin.

Nowa hulajnoga Xiaomi jeszcze nie jest dostępna na polskim rynku, jednak na zagranicznych została wyceniona na prawie 800 Euro.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner