Premiera Xiaomi Electric Scooter 4 Pro w Europie

Adam Błażejewski
7 komentarzy

Niedawno pisaliśmy o certyfikacji hulajnogi Xiaomi Electric Scooter 4 Pro. Na jej premierę nie musieliśmy długo czekać, bowiem odbyła się ona wczoraj.

Najmocniejszą obecnie, według producenta, hulajnogę firmy wyposażono w silnik o mocy 700 W, który może osiągnąć maksymalną prędkość 25 km/h. Bateria o pojemności 12400 mAh ma pozwolić na osiągnięcie zasięgu do 45 km na jednym ładowaniu, zaś do ładowania służy dodany w tej generacji port magnetyczny.

Korpus wykonany został z aluminium, dzięki czemu jest lekki, mocny i odporny na korozję. Hulajnoga jest wyposażona w 10-calowe, samouszczelniające się opony bezdętkowe, dzięki czemu mają być one odporne na przebicie i bardziej wytrzymałe na wyboistych drogach. Powiększone koła są w stanie utrzymać większy ciężar i mają poprawić komfort jazdy. Niestety producent nie pokusił się o dodanie amortyzacji hulajnogi. Jej waga wynosi 17 kilogramów, zaś wymiary to 119,8 na 48,4 na 124 cm.

Hulajnogę wyposażono w trzy tryby prędkości, a także układ E-ABS umieszczony w przednim kole i system KERS umożliwiający odzyskiwanie energii kinetycznej. Rozmiar tarczy hamulcowej tylnego koła zwiększono do 130 mm, co ma rozwiązać problem ocierania się tarcz. Podczas hamowania przedni i tylny układ hamulcowy aktywują się jeden po drugim, co ma pozwolić na skrócenie drogi hamowania i zapewnić bezpieczne zatrzymanie pojazdu.

Hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro dostępna będzie w Europie w cenie 649 euro (około 3014 zł) za pośrednictwem oficjalnych kanałów Xiaomi. Nie wiadomo w tej chwili, jakich cen możemy się spodziewać w Polsce.

Źródło: mi.com

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner