Xiaomi 13 Ultra z ROM-em Xiaomi.eu

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Informujemy, że dostępny jest już ROM Xiaomi.eu dla najnowszego flagowca Xiaomi, czyli Xiaomi 13 Ultra. Jak go pobrać i zainstalować?

Skąd można pobrać ROM?

Dla Xiaomi 13 Ultra dostępne są dwa rodzaje ROM-ów: wersja cotygodniowa (beta) i wersja stabilna. Wersję beta można pobrać z tej strony, zaś wersję stabilną z poniższego wątku na forum MIUI Polska:

Gdy pojawią się nowsze wydania wersji stabilnej MIUI dla tego modelu, informacje o nich będą udostępniane w odpowiednim dziale, a także na stronie pobierania ROM-u.

Jak zainstalować ROM?

Wszystkie ROM-y Xiaomi.eu wydane od 19 stycznia 2023 r. można zainstalować na dwa sposoby:

  • przez tryb Recovery (TWRP, o ile istnieje dla danego modelu),
  • przez tryb Fastboot.

Instalacja przez tryb Fastboot jest prostsza, ale bez doinstalowania TWRP już po instalacji ROM-u nie będą działać aktualizacje OTA — wtedy kolejne aktualizacje trzeba będzie instalować z poziomu komputera (w taki sam sposób, jak za pierwszym razem). Instalacja ROM-u przez Recovery pozwala na późniejsze aktualizacje bez konieczności używania do tego celu komputera.

Poradnik dotyczący instalacji, uwzględniający obie metody, znajduje się tutaj.

Promocja w MiCenter

Jeśli nie chcesz samodzielnie instalować ROM-u Xiaomi.eu, to możesz skorzystać z promocji oferowanej przez serwis MiCenter. Zainstaluje on ROM z 50-procentową zniżką i darmową wysyłką zwrotną. Co należy zrobić?

  • Zakup Xiaomi 13 Ultra przez jeden z linków znajdujących się poniżej.

Xiaomi 13 ULTRA - 12GB/256GB - Leica Camera

Procesor Snapdragon 8 Gen 2, 12GB LPDDR5X RAM, 256GB UFS 4.0 ROM. Wyświetlacz 6.73-inch Dolby Vision True Color LTPO C7 120 Hz. Aparaty Sony IMX989 z optyką Leica.

Co wnosi Xiaomi.eu względem Globala?

Kilka najważniejszych, wyróżniających Xiaomi.eu względem oficjalnych wydań MIUI Global cech to między innymi wbudowane nagrywanie rozmów (dzięki dialerowi od Xiaomi, a nie od Google’a), usunięta większość aplikacji od Google’a, które są domyślnie preinstalowane w wydaniach globalnych (pozostawione są tylko podstawowe aplikacje, niezbędne do działania usług Google’a), a także większy wybór siatek ikon czy odblokowane niektóre funkcje, które są domyślnie zablokowane przez Xiaomi dla wydań globalnych (np. menu Czas przed ekranem, zaprojektowane przez Xiaomi, gdzie w globalnych wydaniach wymuszony jest jego odpowiednik od Google’a, albo wyłączone ograniczenie trybu Always-on display – 10 sekund na wydaniach globalnych dla niektórych telefonów).

Więcej informacji można znaleźć na stronie objaśniającej różnice między ROM-ami.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner