Xiaomi 12S Ultra może zostać wycofany ze sprzedaży

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Jeśli ktoś z Was chciałby zakupić w Chinach jeden z najlepszych smartfonów, jakim jest Xiaomi 12S Ultra to musicie się spieszyć. Wszystko wskazuje na to, iż model ten może wkrótce zostać wycofany ze sprzedaży.

Xiaomi 12S Ultra z prawdopodobnie najlepszą konfiguracją aparatu, jaką kiedykolwiek widziano w smartfonie, miał swoją premierę w zeszłym roku. Zatem nic dziwnego, że urządzenie to spotkało się z ogromnym odzewem w Chinach, jedynym kraju, w którym jest sprzedawany. 

Xiaomi 12S Ultra może zostać wycofany ze sprzedaży

Wczoraj dyrektor generalny Xiaomi Lei Jun, za pośrednictwem portalu Weibo, poinformował, iż Xiaomi 12S Ultra osiągnął oczekiwany cel sprzedaży, przed założonym terminem. Oznacza to, że żadne nowe egzemplarze nie będą już produkowane, a smartfon ten zostanie zdjęty z półek sklepowych. Xiaomi 12S Ultra jest już niedostępny nawet w Xiaomi Mall, a znaleźć go można wyłącznie w niektórych chińskich sklepach internetowych.

Telefon spotkałby się z podobną reakcją na rynku międzynarodowym, ale firma zdecydowała się ograniczyć jego sprzedaż wyłącznie do Chin. Co ciekawe sam Lei Jun poinformował wcześniej o dostępności globalnej kolej generacji z dopiskiem Ultra. Trzymamy więc za słowo. Dla przypomnienia, Xiaomi 12S Ultra to pierwszy high-endowy flagowiec wprowadzony na rynek przy współpracy Xiaomi oraz Leiki. Wyposażono go w 1-calowy aparat Sony IMX989, a tylny panel charakteryzuje się skórzanym wykończeniem. Jego cena zaczyna się od 5999 juanów (3860 zł).

Mówi się również, że Xiaomi pracuje nad Xiaomi 13 Ultra. Lei Jun nie zaprzeczył temu faktowi, odpowiadając na komentarz użytkownika, na portalu Weibo. Według plotek Xiaomi 13 Ultra zostanie zaprezentowany na targach MWC 2023, które odbędą się od 27 lutego do 2 marca w Barcelonie w Hiszpanii. Prawdopodobnie w tych dniach, odbędzie się też globalna premiera serii Xiaomi 13.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner