Xiaomi 12 Ultra w przecieku: wyspa na aparaty ujawniona

Xiaomi 12 Ultra w przecieku: wyspa na aparaty ujawniona

Wczoraj na chińskiej platformie Xianyu, będącej odpowiednikiem OLX, dostrzeżono fakt wystawienia na sprzedaż deweloperskiej wersji nowego smartfonu oznaczonego jako Xiaomi 12 Ultra. Dzięki temu raz jeszcze potwierdziły się doniesienia dotyczące współpracy producenta smartfonów z Leiką, o których pisałem kilka tygodni temu, a także informacje dotyczące procesora i aparatu.

Jak można było się domyślić, moc będzie dostarczana przez nowszą generację flagowego układu Qualcomma, czyli Snapdragona 8 Gen 1+. Z opisu aukcji wyczytać można było (bowiem wzmianka została usunięta), iż testowany w wersji deweloperskiej moduł aparatu Sony IMX866 zostanie zastąpiony przez inną, niewydaną jeszcze jednostkę, która ma mieć wymiary zbliżone do 1 cala. Być może będzie to nowa matryca tej samej firmy, czyli na przykład Sony IMX989 – zobaczymy. W sieci pojawiło się także inne zdjęcie tego samego modelu, lecz z nieco innym ułożeniem napisów z tyłu. Czy jest to finalna wersja produktu? Trudno stwierdzić.

Inne plotki wskazują na to, że nowy smartfon będzie posiadać podobny ekran do tego zastosowanego w wersji Pro (6,73 cala, rozdzielczość 3200 × 1440 pikseli, obsługa technologii LTPO, czyli adaptacyjnego odświeżania od 1 do 120 Hz). Poza nowym głównym modułem aparatu inne obiektywy (teleobiektyw, szerokokątny i przedni), mają mieć rozdzielczość 48 Mpx. Sam smartfon ma zostać pokazany w czerwcu lub lipcu.

Czytaj też:  Można już sprawdzić Androida 13 beta na Xiaomi 12/Pro oraz Xiaomi Pad 5

Źródło: ITHome

Podziel się:
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]