Xiaomi 12 przechodzi certyfikację EEC

Xiaomi 12 przechodzi certyfikację EEC

Pod koniec tego lub na początku przyszłego roku Xiaomi zaprezentuje nową generację swoich flagowców, czyli Xiaomi 12. Jak co roku możemy się spodziewać, że firma wyposaży kilka modeli z tej serii w najnowszy procesor ze stajni Qualcomm Snapdragon, czyli Snapdragon 898. Globalne wersje Xiaomi 12 i 12 Pro o numerach modeli 2201122G i 2201123G otrzymały certyfikat rosyjskiego urzędu EEC, co oznacza, że ich premiera poza Chinami jest bliska.

Oczekuje się, że smartfony z serii Xiaomi 12 niedługo wejdą w fazę masowej produkcji. Jeśli wierzyć doniesieniom, standardowy model Xiaomi 12 zostanie zaprezentowany jeszcze w grudniu tego roku, podczas gdy modele Pro i Ultra zostaną wprowadzone na rynek na początku przyszłego roku.

Nowa generacja będzie wyposażona w zakrzywiony ekran 2K z częstotliwością odświeżania 120 Hz. W internecie krążą też plotki o rzekomym wyposażeniu serii Xiaomi 12 w maks. 16 GB pamięci RAM i pamięci ROM do 1 TB. Dość często pojawia się informacja, iż przynajmniej jeden z omawianych modeli będzie posiadał aparat główny Samsung ISOCELL GN5 o rozdzielczości 50 Mpx; ponadto znajdzie się też obiektyw szerokokątny oraz ultraszerokokątny. Generacja wspierać ma szybkie ładowanie 120 W i ładowanie bezprzewodowe 50 W. Pewnikiem jest natomiast wersja Androida — urządzenia pracować będą pod kontrolą Androida 12.

Czytaj też:  Można już sprawdzić Androida 13 beta na Xiaomi 12/Pro oraz Xiaomi Pad 5

W sieci pojawiły się też kolejne rendery nadchodzącego flagowca, które możecie obejrzeć poniżej.

Z pewnością jesteśmy już coraz bliżej premiery następnej generacji Xiaomi, w związku z tym sukcesywnie pojawiać się będą kolejne informacje na temat specyfikacji technicznej tego modelu, o czym na pewno Was poinformujemy.

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.