Pixel Experience dla Redmi Note 8 Pro

Pixel Experience dla Redmi Note 8 Pro

Redmi Note 8 został wprowadzony w ubiegłym roku, jako pierwszy smartfon na rynku z układem MediaTek Helio G90T SoC. Seria Redmi Note zwykle jest najbardziej wspieraną przez deweloperów altenatywnego oprogramowania i nie inaczej jest w tym przypadku.

Oczywiście, Redmi Note 8 Pro jest platformą sprzętową o tyle trudną dla deweloperów oprogramowania, że jest wyposażony w układ MediaTek. To od zawsze były układy SoC niosące różnorakie komplikacje. Tym razem wygląda na to, że może się to zmienić. Wraz z ostatnimi aktualizacjami w telefonach tych pojawił się Android 10. Prawdopodobnie ten ostatni fakt ułatwił pojawienie się alternatyw dla MIUI.

Finalnie, dla Redmi Note 8 Pro pojawiło się oficjalne oprogramowanie Pixel Experience, oparte na Androidzie 10. Dla niewtajemniczonych, Pixel Experience jest jednym z najpopularniejszych projektów AOSP opartych na customowych ROMach.

Przypomnijmy, aby zainstalować alternatywne oprogramowanie, wymagane jest odblokowanie bootloadera i instalacja ROMu przez TWRP . Wiąże się to z określonym ryzykiem, do uszkodzenia telefonu włącznie. Należy również mieć świadomość, że opisywane oprogramowanie Pixel Experience jest w wersji Beta, co wiąże się z możliwością występowania nieokreślonych błędów. Wszystkich operacji dokonujecie wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Zobacz też:  Pogromca flagowców czy król średniaków? Recenzja Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro

Linki do ROMu i TWPR w artykule źródłowym.

Źródło: Phone Arena


Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.