Pixel Experience dla Redmi Note 8 Pro

Maciej Rosiński
1 komentarz(y)

Redmi Note 8 został wprowadzony w ubiegłym roku, jako pierwszy smartfon na rynku z układem MediaTek Helio G90T SoC. Seria Redmi Note zwykle jest najbardziej wspieraną przez deweloperów altenatywnego oprogramowania i nie inaczej jest w tym przypadku.

Oczywiście, Redmi Note 8 Pro jest platformą sprzętową o tyle trudną dla deweloperów oprogramowania, że jest wyposażony w układ MediaTek. To od zawsze były układy SoC niosące różnorakie komplikacje. Tym razem wygląda na to, że może się to zmienić. Wraz z ostatnimi aktualizacjami w telefonach tych pojawił się Android 10. Prawdopodobnie ten ostatni fakt ułatwił pojawienie się alternatyw dla MIUI.

Finalnie, dla Redmi Note 8 Pro pojawiło się oficjalne oprogramowanie Pixel Experience, oparte na Androidzie 10. Dla niewtajemniczonych, Pixel Experience jest jednym z najpopularniejszych projektów AOSP opartych na customowych ROMach.

Przypomnijmy, aby zainstalować alternatywne oprogramowanie, wymagane jest odblokowanie bootloadera i instalacja ROMu przez TWRP . Wiąże się to z określonym ryzykiem, do uszkodzenia telefonu włącznie. Należy również mieć świadomość, że opisywane oprogramowanie Pixel Experience jest w wersji Beta, co wiąże się z możliwością występowania nieokreślonych błędów. Wszystkich operacji dokonujecie wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Linki do ROMu i TWPR w artykule źródłowym.

Źródło: Phone Arena

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner