Zmiany w aplikacji Wiadomości Google ułatwią wybór wysyłanych multimediów

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Jedną z najczęstszych aplikacji Google, jaką możemy znaleźć na telefonach z systemem android, są właśnie Wiadomości. Jest to obecnie flagowa aplikacja Google przeznaczona do wysyłania wiadomości tekstowych, ale nie tylko. 

Ze względu na jej popularność musi ona być niezawodna, o czym świadczy, chociażby częstotliwość jej aktualizacji. Poza względami bezpieczeństwa Google zmienia również wygląd, niektórych jej elementów oraz funkcji, aby stała się łatwiejsza w użytkowaniu.

Jakie zmiany wprowadza Google?

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy Was o trym, iż twórcy tej aplikacji testują całkiem nowy sposób informowania użytkownika o wysłaniu, dostarczeniu oraz przeczytaniu wiadomości. Wyglądem zbliżone są one do takich, jakie możemy zobaczyć w aplikacji Signal. Ponadto Google rozpoczęło też testy z szyfrowanymi czatami grupowymi typu end-to-end.  Najnowszym ulepszeniem jest przeprojektowany menadżer zdjęć, który to znacznie ułatwi dostęp do wysyłanych plików.

Nowy menadżer zdjęć traci stary interfejs przewijania plików w poziomie, na rzecz bardziej intuicyjnego przewijania ich w pionie. Kolejną zmianą jest znaczne powiększenie pola wyboru, co bardzo ułatwia odnalezienie interesującego nas pliku. W starym widoku ograniczono się jedynie do czterech lub sześciu obrazów naraz, natomiast nowy wygląd zwiększa dostęp, do 15 obrazów. Zachowany został szybki dostęp do folderów aparatu oraz pamięci urządzenia. Podgląd z kamery nadal znajduje się w lewym górnym rogu, chociaż jego nazwa „Galeria” została zmieniona na „Foldery”.

Wygląda na to, że nowy interfejs menadżera zdjęć w Wiadomościach Google jest częścią testu a/b po stronie serwera, który wdrażany tylko dla ograniczonej grupy odbiorców. Oznacza to, że posiadanie samej aplikacji w wersji beta nie wystarczy, aby zobaczyć tę zmianę. Na chwilę obecną, nie wiadomo kiedy trafi ona do wersji stabilnej, lecz znając Google, nie będzie trwało to długo.

Źródło: androidpolice

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner