Google testuje nowy sposób informowania o dostarczaniu, jak i przeczytaniu wiadomości

Adam Błażejewski
2 komentarze

Google od dłuższego czasu wspiera usługę RCS, która to odgrywa integralną rolę podczas korzystania z tej aplikacji.

Oprócz poprawiania świadczonych usług Google poświęcił również wiele uwagi aplikacji Wiadomości. Od niedawna posiada ona nową ikonę jak i kilka zmian kosmetycznych. Twórcy aplikacji do wysyłania wiadomości testują właśnie całkiem nowy sposób informowania użytkownika o wysłaniu, dostarczeniu oraz przeczytaniu wiadomości. Wyglądem zbliżone są one do takich, jakie możemy zobaczyć w aplikacji Signal.

Jakie zmiany się szykują?

Do tej pory czaty RCS w Wiadomościach odzwierciedlały stan dostarczenia za pomocą słów: Wysłane, Dostarczone oraz Przeczytane. Wskaźniki te były widoczne pod ostatnią wysłaną wiadomością, wraz z ikoną kłódki wskazującą, że jest to zaszyfrowana rozmowa RCS. Nowe powiadomienia będą wyświetlane w kółku z haczykiem.

Nowy styl powiadomień

Aplikacja pokazuje pojedynczy haczyk pod wysłanymi wiadomościami i dwa haczyki pod dostarczonymi. W czatach RCS z grupami wskaźnik przeczytania jest zastępowany konkretnymi wzmiankami o osobach, które widziały tekst. Tymczasem, w czatach prowadzonych z osobami powiadomienia te przyjmują kształt wypełnionego kółka, pod przeczytanymi wiadomościami, podobnie jak haczyki w aplikacji Signal w kółkach lub też szare oraz niebieskie haczyki znane z aplikacji WhatsApp.

Zmiany te trafiły już do użytkowników najnowszej wersji aplikacji Wiadomości beta. Dostępność tej funkcji włączana jest na serwerach, co oznacza, że posiadanie samej aplikacji w wersji beta nie wystarczy, aby zobaczyć te zmiany. Nie wiadomo kiedy Google upubliczni tę funkcję, lecz na pewno nie potrwa to długo.

Źródło: androidpolice

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner