Edycja wiadomości w WhatsApp w końcu będzie możliwa

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Użytkownicy WhatsApp od dawna czekali na funkcję edycji wiadomości i wygląda na to, iż opcja ta w końcu trafi do wszystkich użytkowników tego komunikatora. 

Dziś na oficjalnym koncie WhatsApp opublikowano zwiastun potwierdzający, że funkcja ta będzie wkrótce dostępna. Podczas gdy beta testerzy korzystają z funkcji edycji już od jakiegoś czasu, stabilnej wersji aplikacji jeszcze nie upubliczniono.

Edycja wiadomości w WhatsApp

Źródło: GizChina

Minęło kilka lat, odkąd użytkownicy prosili o dodanie takiej funkcjonalności. Zaskakujące jest to, że uruchomienie jej zajęło tak dużo czasu. Funkcja edycji dostępna jest dopiero od niedawna w wersji beta tej aplikacji i tylko garstka testerów miała przyjemność sprawdzić działanie tej opcji. Dobrą wiadomością jest to, że funkcja edycji będzie wkrótce dostępna dla wszystkich użytkowników.

Chociaż zwiastun udostępniony przez WhatsApp nie zawiera zbyt wielu informacji na temat dokładnej daty premiery, potwierdza, że ​​funkcja edycji zostanie wkrótce dodana do stabilnej wersji aplikacji. Proces edycji będzie bardzo prosty i intuicyjny. Wszystko, co trzeba zrobić, to przytrzymać palec na wiadomości i wybrać opcję „edytuj” z rozwijanego menu.

https://twitter.com/WhatsApp/status/1660362368931725312?s=20

Beta testerzy poinformowali, że mogą edytować wiadomości do 15 minut po ich wysłaniu. Daje to użytkownikom wystarczająco dużo czasu na poprawienie literówek lub przeformułowanie niejasnych wiadomości. Po edycji wiadomość zostanie oznaczona jako „zmodyfikowana”.

Podczas gdy czekamy, aż funkcja ta będzie wprowadzona, WhatsApp pracuje również nad inną funkcją, która doda dodatkową warstwę bezpieczeństwa tej aplikacji. Ta funkcja to blokowanie czatów. Pozwoli ona użytkownikom chronić swoje prywatne rozmowy na WhatsApp za pomocą hasła lub biometrii.

Źródło: GizChina

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner