WhatsApp udostępnił opcję blokady czatu

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

WhatsApp wprowadził nową funkcję Chat Lock, zaprojektowaną, aby zwiększyć prywatność czatów przed dostępem niepożądanych osób.

Pozwala ona ukryć poszczególne czaty w folderze, do którego dostęp można uzyskać tylko za pomocą hasła urządzenia lub zabezpieczenia biometrycznego systemu odblokowującego, takiego jak na przykład odcisk palca. Co ciekawe blokada czatu automatycznie ukrywa również treść rozmowy w powiadomieniach.

WhatsApp udostępnił opcję blokady czatu

Meta wierzy, iż funkcja ta pomocna będzie dla osób, które udostępniają swoje telefony członkom rodziny lub znajomym.  Pozwala ona zabezpieczyć czaty indywidualne, jak i grupowe. Aktywować ją można poprzez przytrzymanie czatu i wybraniu opcji blokady. Od tego momentu dostęp do niego możliwy będzie poprzez podanie hasła lub użycia biometrii. Oczywiście istnieje możliwość zablokowania dostępu do całej aplikacji, co jest funkcją obecną na tej platformie od jakiegoś czasu. Natomiast blokada czatu, przeznaczona jest do blokowania określonych rozmów, a nie całej aplikacji.

Platforma należąca do Meta poinformowała, że w przyszłości doda więcej opcji, do funkcji blokady czatu. Obejmować one mają na przykład możliwość tworzenia niestandardowych haseł do czatów, dzięki czemu będzie możliwość używania unikalnego hasła innego niż to, które wykorzystywane jest do odblokowania telefonu.

Funkcja ta wdrążana jest stopniowo. Oznacza to, iż może minąć kilka dni, zanim funkcja ta stanie się powszechnie dostępna dla wszystkich użytkowników.

Źródło: androidauthority

Kup telefon Xiaomi

z funkcją nagrywania rozmów!
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner