Vima Smart Lock Cylinder – inteligentny zamek od Xiaomi

Vima Smart Lock Cylinder – inteligentny zamek od Xiaomi

Od dłuższego czasu, firma Xiaomi wprowadza do swojej oferty coraz to nowe elementy systemu inteligentnego domu. Tym razem portfolio powiększa się o Vima Smart Lock Cylinder – wkładkę patentową inteligentnego zamka do drzwi.

Xiaomi, czy ściślej, submarka Mijia, skupiająca czajniki, lampy inteligentne, telewizory i wiele, wiele innych, nie ograniczy się – jak się okazuje – do dotychczasowych urządzeń. Vima Smart Lock Cylinder to przedstawiciel co prawda nie nowej grupy produktów – zamków inteligentnych, jednak jest czymś nowym w ofercie Xiaomi / Mijia.

Vima Smart Lock Cylinder wykorzystuje podwójny system mechanizmów blokujących: mechaniczny, oparty na tradycyjnym systemie zapadek (zamek “patentowy”) oraz procesor zabezpieczający, wykorzystujący 128-bitowy klucz szyfrujący.

W zestawie znajduje się pięć kluczy z różnokolorowymi uchwytami, prekodowanymi do wykorzystania z konkretnym egzemplarzem wkładki zamka.

Czytaj też:  MIUI 12.5 Enhanced Global już niebawem. Wkrótce także MIUI z Androidem 12

Systemem zarządza zakładka aplikacji Mi Home. Użytkownik może definiować które klucze będą mogły otworzyć zamek. Zamek będzie informował użytkownika w czasie rzeczywistym o fakcie otwarcia zamka (drzwi) lub o konieczności wymiany baterii w zamku. Użytkownik będzie mógł skonfigurować system notyfikacji i alertów, poziomu zabezpieczeń uzależnionego od prób otwarcia zamka, usuwania kluczy z systemu (na wypadek zagubienia któregokolwiek z nich), czy w końcu zmienić klucz szyfrujący.

Vima Smart Lock Cylinder będzie dostępny w czterech różnych modelach, które różnić się będą od siebie pod kątem modelu cylindra i grubości drzwi, w których zamek zostanie zamontowany:

  1. ZYJ 75-40/35   45mm – 55mm
  2. ZYJ 90-45/45   56mm – 65mm
  3. ZYJ 100-50/50   66mm – 75mm
  4. ZYJ 120-75/45   76mm – 90mm

Vima Smart Lock Cylinder wyceniono na 399 juanów, czyli około 215 złotych. Zamek trafi do sprzedaży – oczywiście na rynku chińskim – 24 stycznia.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.