Xiaomi Projector Mini: mały, lekki projektor

Adam Błażejewski
3 komentarze

Wczorajszego wieczoru Xiaomi oficjalnie zaprezentowało przenośny projektor Xiaomi Projector Mini, który to wyceniony został na kwotę 2399 juanów (około 1620 zł).

Funkcje i specyfikacja miniprojektora Xiaomi

Jak można sądzić po nazwie tego urządzenia, posiada on kompaktową obudowę. Waga tego modelu wynosi zaledwie 1,2 kg, a wymiary to 95 × 98 × 153 mm, dzięki czemu można zabrać go praktycznie wszędzie. Projektor ten obsługuje projekcję ekranu za pomocą modułu NFC, co bardzo ułatwia parowanie tego urządzenia. Wystarczy zbliżyć smartfon do oznaczonego czujnika, a już po chwili ekran smartfonu wyświetlony zostanie przez projektor. Sercem modelu tego jest czterordzeniowy procesor Amlogic T972 wykonany w technologii 12 nm. Wspierany jest on przez 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Ma to zapewnić płynność i niskie opóźnienia wyświetlanego obrazu.

O ile urządzenie można zabrać wszędzie, o tyle nie do końca nada się do każdych zastosowań. Projektor wyposażony jest bowiem w układ wyświetlający obraz w rozdzielczości HD 720p z maksymalną jasnością 250 ANSI lumenów. To dość mało; pozwoli to w zasadzie na wykorzystanie go głównie w zaciemnionych pomieszczeniach. Urządzenie może również inteligentnie monitorować autofokus, przez co obraz ma nie być nieostry; jego geometrię można kontrolować dzięki czteropunktowej korekcji. Ponadto produkt ten przeszedł szwajcarską certyfikację SGS w zakresie niskiej emisji niebieskiego światła. Produkt ten posiada wbudowaną baterię 29,97 Wh, która powinna wystarczyć na ponad 2 godziny nieprzerwanej pracy przy pełnym akumulatorze. Dźwięk dostarcza wbudowany w model ten 1,5-calowy głośnik o mocy 8 W, który wspiera technologię wirtualnego dźwięku przestrzennego WANOS.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner