ROM-y MIUI Polska/Xiaomi.eu dla serii Xiaomi 12S oraz Xiaomi 12 Lite już dostępne

Kacper Skrzypek
4 komentarze

Opublikowaliśmy stabilne wydania MIUI 13 by Xiaomi.eu dla nowych urządzeń z serii Xiaomi 12S (Xiaomi 12S/Pro/Ultra) oraz modelu Xiaomi 12 Lite. Jak je pobrać i zainstalować?

Odnośniki do poszczególnych wersji

Zrzuty ekranu

Instalacja

Instalacja ROM-ów dostępnych powyżej, w celu ułatwienia procesu instalacji pierwszego wydania Xiaomi.eu, odbywa się za pomocą trybu Fastboot.

  • Odblokuj bootloader – poradnik tutaj.
  • Po pobraniu paczki odpowiedniej pod nasz telefon rozpakowujemy ją na naszym komputerze. Po rozpakowaniu powinniśmy mieć taki schemat:
  • Uruchamiamy nasz telefon w trybie fastboot (vol- i power) i podłączamy go do komputera.
  • W celu instalacji ROM-u po raz pierwszy wybieramy opcję fastboot_first_install_with_data_format, dopasowując ją pod posiadany przez nas system.
  • Skrypt powinien zapytać się o to, czy chcemy zatwierdzić operację formatowania. Wpisujemy “Y” i zatwierdzamy enterem.
  • Proces się rozpocznie. Po jego zakończeniu telefon automatycznie uruchomi się ponownie. Jeśli z jakiegoś powodu skrypt nie rozpocznie swej pracy, najpewniej trzeba zainstalować sterowniki ADB/Fastboot (instrukcja tutajCo w sytuacji, gdy Windows nie widzi telefonu?).

Kolejne aktualizacje (z wyjątkiem Xiaomi 12 Lite, dla którego TWRP jeszcze nie ma) będą wydawane już w formie ROM-ów pod recovery. Aktualizacja do nich powinna odbywać się bez żadnych problemów poprzez aplikację Aktualizacje; obrazy TWRP są zaimplementowane w ROM-ie.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner