Raport finansowy Xiaomi za III kwartał

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Jak co kwartał Xiaomi prezentuje raport finansowy. Oprócz przychodów firma zamieszcza w nim również inne informacje.

Przychody Xiaomi

Raport finansowy za trzeci kwartał pokazał, iż przychody tej firmy wyniosły 70,5 miliarda RMB (9,84 miliarda dolarów), co oznacza, spadek dochodów o 9,7% względem tego samego okresu w zeszłym roku. Jednocześnie odnotowano skorygowany zysk netto w wysokości 2,1 mld RMB (290 mln USD), co również oznacza spadek o 59,1%.

Aktywne konta MIUI

Z raportu finansowego Xiaomi wynika, że ​​miesięczna liczba aktywnych użytkowników MIUI osiągnęła rekordowy poziom. We wrześniu 2022 roku liczba aktywnych użytkowników MIUI na całym świecie osiągnęła 564 miliony, to o 78,1 miliona więcej porównując z ubiegłym rokiem. Tym samym liczba użytkowników MIUI rośnie od ośmiu kwartałów.

Sprzedaż smartfonów

Sprzedaż smartfonów w Chinach wzrosła o około 9%. Dostawy smartfonów wycenionych na kwotę powyżej 3000 RMB (419 USD) osiągnęły wzrost o około 14%. 

Oczywiście rynek high-end nie może się rozwijać bez nowej technologii. Dlatego też firma inwestuje w badania oraz rozwój. Wydatki te osiągnęły 4,1 miliarda RMB (570 milionów USD), czyli wzrost o 25,7%. Według stanu na 30 września 2022 r. personel B+R stanowił około 48% całkowitej liczby zatrudnionych pracowników.

Portal Canalys poinformował, że w trzecim kwartale 2022 roku Xiaomi znajdzie się w pierwszej trójce dostawców smartfonów na świecie. Udział w rynku Apple powinien wynieść 13,6%. Firma ta dostarczyła smartfony do 52 krajów na całym świecie.  Xiaomi znajduje się w pierwszej piątce dostarczając swoje produkty do 64 krajów na całym świecie.

Materiał pochodzi z portalu Canalys

Raport finansowy Xiaomi pokazał również, że liczba podłączonych urządzeń na platformie Xiaomi AIoT osiągnęła 558 milionów sztuk, co oznacza wzrost o 39,5%, natomiast liczba użytkowników posiadających ponad 5 inteligentnych urządzeń osiągnęła wynik 10,9 miliona, co oznacza wzrost o 35,4%.

Urządzenia gospodarstwa domowego osiągnęły ogromny wzrost. W efekcie czego przychody z inteligentnych urządzeń domowych wzrosły o ponad 70%.

Źródło: GizChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner