MIUI 14: najważniejsze nowości. Projekt Brzytwa.

Acid
4 komentarze

Nowa wersja MIUI 14 ponownie będzie “szybsza” i “lepiej zoptymalizowana” od poprzedniej edycji systemu od Xiaomi. Producent nowe wydanie MIUI nazwał Razor Project (Projekt Brzytwa). MIUI 14 dostaje mocne zwiększenie wydajności. Oto kluczowe nowości.

MIUI 14 nowości w Projekcie Brzytwa

  1. Znacząca optymalizacja systemu
  2. Lepsze zarządzanie pamięcią
  3. Możliwość odinstalowania większej liczby aplikacji

Optymalizacja systemu:

MIUI 14 ponownie zostanie zoptymalizowany pod kątem szybkości działania i uruchamiania. Wg Xiaomi rozmiar systemu i plików zmalał o 23% w porównaniu do MIUI 13. Przewidujemy, że jest to kolejna optymalizacja kodu i przeniesienie aplikacji do pamięci użytkowej telefonu.

Zarządzanie pamięcią:

Nowy system ma być bardziej agresywny w zarządzaniu pamięcią RAM w stosunku do poprzednika. Nie wiemy jednak, czy efekt będzie rzeczywiście widoczny w codziennym użytkowaniu. Wraz z jednocześnie rosnącą pojemnością pamięci RAM w nowych smartfonach Xiaomi i dodaniem do systemu w wersji 13 możliwości rozszerzenia jej o kolejne 3 GB możemy nie odczuć tej różnicy.

Możliwość odinstalowania większości aplikacji:

Zmiana ma pozwolić na odinstalowanie przez użytkownika większej liczby aplikacji z systemu z pozostawieniem tylko tych zupełnie niezbędnych do zapewnienia podstawowej funkcjonalności. Będziemy mogli usunąć Galerię (dobra zmiana dla MIUI w wersji Global gdzie dodawana jest druga galeria od Google), Pocztę, Pogodę, Zegar, Skaner, Kompas czy Kalendarz (jeśli korzystamy z wersji Google). Natomiast aplikacje Telefon, Ustawienia, Przeglądarka czy SMS nie będą mogły być usunięte.

MIUI 14 zostanie oficjalnie pokazany 1 grudnia wraz z planowanym wydaniem Xiaomi 13.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner