Cichy debiut Qualcomm Snapdragon 782G

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Bez większego rozgłosu Qualcomm ogłosiło premierę kolejnego procesora, który to zastąpi układ Snapdragon 778G Plus.

Czym wyróżnia się Snapdragon 782G?

Na oficjalnej stronie Qualcomm znajdziemy informację o wprowadzeniu na rynek nowego układu. Procesor ten jak to zazwyczaj bywa wnosi kilka ulepszeń względem poprzedniej generacji. Przede wszystkim podniesiono taktowanie tego układu z 2,5 GHz do 2,7 GHz. Oprócz 5% poprawy wydajności procesora, Qualcomm twierdzi, iż jego GPU jest o 10% szybsze niż Snapdragon 778G Plus.

Pomimo iż jest on wydajniejszy, procesor ten nie jest wielką rewolucją na rynku, ponieważ ma wiele takich samych cech jak znany 778G Plus. Snapdragon 782G to układ wykonany w procesie technologicznym 6 nm z 8-rdzeniowym procesorem Kryo 670 oraz Adreno 642L. Składa się on z:

  • 1 rdzeń Kryo 670 Prime (Cortex-A78), 2,7 ​​GHz,
  • 3 rdzenie Kryo 670 Gold (również Cortex-A78), 2,2 GHz,
  • 4 rdzenie Kryo Srebro 670 (Cortex-A55), 1,9 GHz.

Według producenta do ulepszeń możemy zaliczyć zwiększoną wydajność, ulepszoną sztuczną inteligencję, jak i jednoczesne przechwytywanie z trzech kamer z przetwarzaniem do dwóch gigapikseli na sekundę. Dodatkowo szczyci się on płynną obsługą łączności dla częstotliwości mmWave 6 GHz.

Qualcomm wspomniał również o kilku godnych uwagi funkcjach, takich jak możliwość obsługi filmów HDR10+ w ponad 1 miliardzie odcieni kolorów, wsparcie dla modułu Bluetooth 5.2 oraz 120 FPS.

Z pewnością procesor ten zadebiutuje niebawem w smartfonach różnych producentów i wtedy to dowiemy się więcej szczegółów na temat faktycznej poprawy wydajności tego układu.

Źródło: androidauthority

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner