Prototyp składanego smartfona Xiaomi

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Z wyjątkiem serii Huawei Mate X i rodziny Royole FlexPai , zdecydowana większość składanych telefonów to urządzenia składane do wewnątrz. Dwa składane telefony Xiaomi również posiada w swoim portfolio ale wczorajszy wyciek dał nam spojrzenie na intrygujący prototyp.

Prototyp smartfonu Xiaomi składanego na zewnątrz

Bloger Kuba Wojciechowski zamieścił na Twitterze wpis oraz zdjęcia prototypowego składanego na zewnątrz telefonu Xiaomi. To dość duża zmiana w porównaniu z obecnymi Mi Mix Fold oraz Mix Fold 2.

https://twitter.com/Za_Raczke/status/1593297439968022528?s=20&t=EqyUFY6dpP3Wln2NeLi-2A

Zdjęcia ukazują smartfon wyglądem zbliżony do serii Huawei Mate X. Podobieństwo widać głównie w wyglądzie ogólnym tego modelu, jak i w ułożeniu tylnego aparatu. Możemy na nim zauważyć co najmniej cztery obiektywy. Ze względu na brak tylnej obudowy możemy zerknąć do środka tego urządzenia.

Wojciechowski ujawnił również kilka bardziej widocznych szczegółów takich jak procesor Snapdragon 855 z 2019 roku oraz modem X50 5G. Twierdzi on również, iż bardzo niewiele egzemplarzy tego prototypu pojawiło się publicznie.

Nie wiadomo dlaczego ten konkretny projekt nie doczekał się komercyjnej premiery. Xiaomi zdążyło już nas przyzwyczaić do składania wielu patentów oraz budowania prototypów urządzeń, które nigdy nie opuściły fabryki. Za pomocą komunikatora Telegram możecie wyszukać kanał o nazwie Xiaomiui Prototypes, gdzie znajdziecie te zdjęcia, jak i zdjęcia urządzeń, które na zawsze pozostaną z dopiskiem prototyp. Osobiście sądzę, że telefon z elastycznym ekranem składany na zewnątrz może być znacznie bardziej narażony na zarysowania oraz uszkodzenia. Może właśnie ten aspekt skłonił twórców tego urządzenia do porzucenia projektu.

Źródło: androidauthority

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner