Poznajcie Xiao AI – asystent głosowy Xiaomi

Poznajcie Xiao AI – asystent głosowy Xiaomi

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Was o nowym produkcie Xiaomi, bezprzewodowym głośniku AI Mini Speaker. Dzisiaj Xiaomi nieco szerzej przedstawia swój nowy produkt, w właściwie to, co jest z nim związane.

Xiao AI to zapowiadany system asystenta głosowego Xiaomi. Jak zapewnia chiński gigant, to system, który ma zawierać funkcjonalności, mające być rozwiązaniem na przełamanie barier lingwistycznych i kulturowych. Xiao AI, zintegrowany w głośniku, ma być również dostępny w najnowszym (póki co) smartfonie Xiaomi – Mi Mix 2S.

Asystent już odniósł sukces na rynku Państwa Środka. Nie jest to zaskoczeniem. Dlaczego? W przeciwieństwie do innych, podobnych mu systemów, oferowanych przez innych producentów, jest natywnie oparty na języku chińskim. A to już niestety zła wiadomość dla nas i dla wszystkich, nie tyle mieszkających poza Chinami, co niekorzystających z języka chińskiego na co dzień.

Na przestrzeni zaledwie kilku miesięcy, odkąd pojawił się na rynku, Xiao AI został zapytany 1.100.000 razy, skorzystano z jego pomocy średnio 11 milionów razy dziennie, czy podawano komendy dotyczące urządzeń inteligentnych ekosystemu Xiaomi około 310.000 razy dziennie. Te liczby spowodowały, że Xiaomi AI Mini Speaker stał się sercem smart-domu.

Co tak naprawdę Xiao AI oferuje użytkownikowi?

Na swoim filmie, Xiaomi pokazuje potencjał oferowany przez asystenta głosowego Xiao AI. Dzięki inteligentnemu systemowi możemy nakazać aby urządzenie monitorowało pogodę, pytać o natężenie ruchu drogowego, nakazać pamiętanie ważnych dat czy umówionych wizyt lub spotkań, aż w końcu podawanie aktualnych wiadomości.

Czytaj też:  Premiera Amazfit GTR 3, GTS 3 oraz GTR 3 Pro

Oprócz tego, głośnik jest niejako “centrum dowodzenia”, kontrolującym w zasadzie wszystkie urządzenia wchodzące w skład ekosystemu inteligentnego domu Xiaomi – choćby, Mi TV, Mi TV Box, My Robot Vacuum, oczyszczacze powietrza, czajniki, żarówki, etc. Co więcej, sterowanie nimi odbywa się za pomocą komend głosowych. Mało tego, dzięki wykorzystaniu akcesoriów takich jak Mi Smart Plug czy Mi Smart Power Strip, kontrolować można także urządzenia nieposiadające funkcjonalności AI.

Niestety… Póki co, urządzenie i jego dobrodziejstwa są dostępne jedynie na terenie Chin i tylko w języku chińskim. Jednak… Jak wiemy, Xiaomi podpisało umowę z Microsoftem, a jej elementem jest m. in. wprowadzenie głośnika AI Mini Speaker na rynku światowym. Może jest więc szansa na pojawienie się systemu AI i asystenta głosowego również w naszym, ojczystym języku…? Kto wie…

Czytaj też:  POCO potwierdza wprowadzenie na rynek następcy POCO M3 Pro

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.