Xiaomi współpracujące z Microsoft? To możliwe!

Maciej Rosiński
9 komentarzy

To chyba kolejny, milowy krok w dziejach Xiaomi. Na profilu Twitter firmy pojawiło się oficjalne ogłoszenie dotyczące faktu podpisania umowy (MoU – Memorandum of Understanding) z firmą Microsoft.

Umowa jest obszerna i dotyczy głównie sfery programowej, choć nie tylko. Obejmuje porozumienie w sprawie współpracy w zakresie przetwarzania danych w chmurze, rozwoju sztucznej inteligencji, a także rozpoczęcie wspólnych prac nad rozwojem komputerów przenośnych (notebooków).  Firmy będą również pracować wspólnie nad technologią asystenta personalnego, wykorzystując do tego celu, system Microsoft Cortana.

Współpraca Xiaomi z Microsoftem, wbrew pozorom, nie jest niczym nowym. Przypomnijmy bowiem, że w 2015 roku Microsoft po raz pierwszy zwrócił się ku chińskiemu gigantowi, oferując ROM systemu Windows 10 ROM dla telefonu Xiaomi Mi 4. Z kolei w roku 2016, Xiaomi odkupiło od Microsoftu około 1500 patentów i zaoferowało, że w przyszłości jego tablety i smartfony z Androidem będą posiadały preinstalowane oprogramowanie Microsoft Office i Skype. Chyba najbardziej namacalnym efektem dotychczasowej kooperacji obydwu potentatów są notebooki Mi Notebooki, pracujące pod kontrolą systemu Windows 10.

Komentując podpisaną umowę, vice szef Xiaomi, Wang Xiang powiedział:

“Jesteśmy zadowoleni z współpracy z firmą Microsoft i jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc pogłębiać współpracę, podpisując obustronne porozumienie. Misją Xiaomi jest pozwolić każdej osobie na świecie cieszyć się technologią. Współpraca z Microsoft na wielu płaszczyznach technologicznych pomoże nam dostarczać więcej i szybciej nowe produkty i usługi naszym użytkownikom.”

Pozostaje tylko czekać, co z współpracy dwóch gigantów wyniknie dla użytkowników. Jesteście ciekawi? Macie jakieś przypuszczenia? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Źródło: Caixinglobal

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner