Xiaomi współpracujące z Microsoft? To możliwe!

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Xiaomi współpracujące z Microsoft? To możliwe!

To chyba kolejny, milowy krok w dziejach Xiaomi. Na profilu Twitter firmy pojawiło się oficjalne ogłoszenie dotyczące faktu podpisania umowy (MoU – Memorandum of Understanding) z firmą Microsoft.

Umowa jest obszerna i dotyczy głównie sfery programowej, choć nie tylko. Obejmuje porozumienie w sprawie współpracy w zakresie przetwarzania danych w chmurze, rozwoju sztucznej inteligencji, a także rozpoczęcie wspólnych prac nad rozwojem komputerów przenośnych (notebooków).  Firmy będą również pracować wspólnie nad technologią asystenta personalnego, wykorzystując do tego celu, system Microsoft Cortana.

Współpraca Xiaomi z Microsoftem, wbrew pozorom, nie jest niczym nowym. Przypomnijmy bowiem, że w 2015 roku Microsoft po raz pierwszy zwrócił się ku chińskiemu gigantowi, oferując ROM systemu Windows 10 ROM dla telefonu Xiaomi Mi 4. Z kolei w roku 2016, Xiaomi odkupiło od Microsoftu około 1500 patentów i zaoferowało, że w przyszłości jego tablety i smartfony z Androidem będą posiadały preinstalowane oprogramowanie Microsoft Office i Skype. Chyba najbardziej namacalnym efektem dotychczasowej kooperacji obydwu potentatów są notebooki Mi Notebooki, pracujące pod kontrolą systemu Windows 10.

Komentując podpisaną umowę, vice szef Xiaomi, Wang Xiang powiedział:

„Jesteśmy zadowoleni z współpracy z firmą Microsoft i jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc pogłębiać współpracę, podpisując obustronne porozumienie. Misją Xiaomi jest pozwolić każdej osobie na świecie cieszyć się technologią. Współpraca z Microsoft na wielu płaszczyznach technologicznych pomoże nam dostarczać więcej i szybciej nowe produkty i usługi naszym użytkownikom.”

Pozostaje tylko czekać, co z współpracy dwóch gigantów wyniknie dla użytkowników. Jesteście ciekawi? Macie jakieś przypuszczenia? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Źródło: Caixinglobal

[AuthorRecommendedPosts]
 • czy współpraca z microsoftem kiedykolwiek przyniosła coś dobrego?

  • Łukasz Fajne

   No raczej że nie ;p żeby tylko xiaomi nie upadło po tym tak jak Nokia kiedyś xd

   • luqi

    Tam problemem był m$
    Tutaj system dostarcza google a niektóre aplikacje m$, patrząc na windows phone to naprawdę dobry system, wiadomo miał kilka braków ale nie skreślały go z bycia dobrym systemem, to polityka m$ zepsuła ten system no i w końcu całą markę telefonów

  • Norwin

   Prawie zawsze

 • Antek

  MIUI dla Lumii

  • luqi

   Byłoby za fajnie, windows 10m jest już martwe na amen :/

 • Direct

  I efektem tej spektakularnej współpracy będzie preinstalowany Word, Excel i Outlook w MIUI Global. Szaleństwo po prostu.

 • luqi

  czyli miui 10 będzie tworzone we współpracy M$?
  mam nadzieję że asystent będzie działał
  w końcu 10 ma być bardziej inteligentna

 • Norwin

  Może w końcu miui będzie bazować na jakimś dobrym systemie