Głośnik Yeelight – nowy gadżet w ofercie Xiaomi

Głośnik Yeelight – nowy gadżet w ofercie Xiaomi

Xiaomi ma już w swojej ofercie produktów kilka głośników. Nie ma jednak takiego, z którym można… porozmawiać.

Nazwa Yeelight z pewnością otarła się o uszy wielu użytkownikom produktów Xiaomi. Jak dotąd była ona jednak głównie łączona z inteligentną żarówką. Tym razem, pewnie ku uciesze wielu, będzie kojarzona również z nowym gadżetem. Nowym, ale innym niż dotychczasowe.

Cóż takiego ciekawego wiąże się  z głośnikiem Xiaomi Yeelight? Ano wyposażenie go w system asystenta głosowego Amazon Alexa. Właściwie należałoby powiedzieć: dwa systemy. Są to bowiem Amazon Alexa oraz autorska technologia Xiaomi, “asystent głosowy AI” (Artificial Intelligence – Sztuczna Inteligencja; przyp. red.).

Co bardziej wnikliwi, dostrzegą niemałe podobieństwo do urządzenia Amazon Echo Dot. Zwłaszcza w przypominających produkt Amazona, podświetlanym błękitnym pierścieniu, czy ulokowanych na górze, okrągłych przyciskach sterujących. To jednocześnie trzecie tego typu urządzenie na rynku, poza wspomnianym Echo Dot oraz “zasilanych” asystentem głosowym własnej “produkcji”, urządzeniach Google Home.

Czytaj też:  Wersje MIUI i ich numeracja — wszystko w pigułce

Specyfikacja informuje nas o fakcie zastosowania czterordzeniowego procesora Cortex-A53, współpracującego z 256 MB pamięci RAM. W urządzeniu znajdziemy ponadto 256 MB wbudowanej przestrzeni dyskowej, a także moduły łączności bezprzewodowej: Bluetooth i dwuzakresowy Wi-Fi (2,4/5 GHz). Yeelight, jak przystało na urządzenie z asystentem głosowym, czyli przewidziane do interakcji głosowej, wyposażono ponadto w sześć mikrofonów dookólnych, o promieniu zbierania dźwięku 360 stopni i zasięgu 5 metrów. Oczywięcie nie zabrakło systemu redukcji pogłosu (echa) i zakłóceń.

Xiaomi Yeelight ma trafić do oficjalnej sprzedaży dokładnie 31 stycznia. Jego cenę określono na 199 juanów, co w przeliczeniu daje kwotę 25 Euro. Produkt będzie dostępny w oficjalnych sklepach internetowych Xiaomi.

Źródło: GSM Arena

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.