Potrójny aparat 50 Mpx w Xiaomi 13?

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Nie jest tajemnicą, iż Xiaomi pracuje nad swoją kolejną flagową serią Xiaomi 13. Według plotek, linia ta może zadebiutować już w listopadzie tego roku. W sieci pojawiły się doniesienia, wciąż niepotwierdzone, na temat aparatów, jakie miałyby się znaleźć w nowych urządzeniach.

Moduł aparatu głównego z trzema matrycami o rozdzielczości 50 Mpx każda

Dzisiaj na portalu Weibo chiński bloger Digital Chat Station podzielił się informacjami na temat konfiguracji aparatów w tej serii. Mowa o telefonach z odpowiednio dwoma oraz trzema sensorami o rozdzielczości 50 Mpx. Aparaty te mogą pojawić się w nadchodzących modelach, jakimi są Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro. W porównaniu z “dwunastkami” wersja podstawowa wzbogaciłaby się o jeden 50-megapikselowy moduł; nie wiadomo, jakie byłoby jego zastosowanie, a także tego, czy obecny byłby poza tymi dwoma obiektywami jakiś inny moduł. Model Pro prawdopodobnie będzie wyposażony w ulepszone aparaty główne oraz teleobiektyw. Bloger wspomniał także o innym telefonie z tej serii, którym najprawdopodobniej jest Xiaomi 13 Ultra. Twierdzi on, iż urządzenie to będzie wyposażone w zmodernizowane moduły aparatu oraz ulepszone jego czujniki, lecz nie uzyskaliśmy na ten temat szczegółów.

Ostatnie doniesienia informują, iż Xiaomi 13 będzie wyposażony w zakrzywiony 6,36-calowy wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem o częstotliwości 120 Hz. Natomiast model Xiaomi 13 Pro posiadać ma 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED Samsung E6 również z zakrzywionymi krawędziami o tej samej częstotliwości odświeżania z rozdzielczością 2K. Oba urządzenia prawdopodobnie napędzane będą przez najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Seria ta może być wyposażona w wielobiegunową, jednoogniwową baterię, która obsługuje szybkie ładowanie przewodowe o mocy 100 W oraz ładowanie bezprzewodowe o mocy 50 W.

Poprzednia generacja, jaką jest seria Xiaomi 12, zadebiutowała w grudniu zeszłego roku. Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro producent wyposażył w procesor Snapdragon 8 Gen 1. W rodzinie tej znalazł się również model Xiaomi 12X z procesorem Snapdragonem 870. Xiaomi 12 posiada matrycę aparatu głównego o rozdzielczości 50 MP, 13-megapikselową matrycę ultraszerokokątną oraz 5-megapikselowy teleobiektyw makro. Natomiast wariant Xiaomi 12 Pro wyposażono w 50-megapikselowy aparat główny, 50-megapikselowy ultraszerokokątny oraz 50-megapikselowy teleobiektyw.

Źródło: GizmoChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner