Plotki na temat MIX FOLD 2 oraz patent nowej opaski od Xiaomi

Plotki na temat MIX FOLD 2 oraz patent nowej opaski od Xiaomi

Rok temu zadebiutował pierwszy składany smartfon w historii Xiaomi, czyli MIX Fold. Niestety nie trafił on do sprzedaży na rynku globalnym. Jakie plotki pojawiły się na temat następnej generacji?

Kilka dni temu na portalu Weibo znany chiński bloger Digital Chat Station ujawnił kilka plotek dotyczących następcy, Xiaomi MIX FOLD 2. Pierwszą z nich jest wewnętrzny ekran o rozdzielczości 2K z wysoką częstotliwością odświeżania (prawdopodobnie 120 Hz, lecz aktualnie nie ma dla tego przecieku potwierdzenia) zaimplementowany w smartfonie z wewnętrzną nazwą L18 (i nazwą kodową zizhan). Jak na flagowe, składane urządzenie przystało, skrywa ono również procesor Snapdragon 8 Gen1.

Oprócz polepszenia wydajności nowa generacja składanego Xiaomi ma mieć również stosunkowo duże zmiany w ogólnym rozmiarze i proporcjach, dzięki czemu po złożeniu zewnętrzny ekran ma być bardziej podobny do zwykłego smartfona. Pozwoli to na poprawę jego ergonomii i komfortu obsługi.

Czytaj też:  Xiaomi 12 Ultra w przecieku: wyspa na aparaty ujawniona

Wewnętrzny ekran smartfonu również zostanie ulepszony. Ma on wykluczyć niedociągnięcia swojego poprzednika, przede wszystkim te związane z charakterystyczną środkową linią w miejscu składania się ekranu (podobne problemy miewały np. składane Samsungi). Według obecnych informacji Xiaomi MIX FOLD 2 nie będzie posiadał przedniego aparatu ukrytego pod ekranem, co niektórym użytkownikom może nie przypaść do gustu. Z drugiej strony technologia takich aparatów wciąż nie jest doskonała, szczególnie pod względem jakości zdjęć, a zastąpienie takiego modułu zwykłym “oczkiem” może nieco obniżyć koszt i tak już drogiego urządzenia.

MI MIX FOLD

Wczoraj natomiast w sieci, a konkretnie w chińskim urzędzie patentowym, pojawił się patent złożony przez Xiaomi, który być może prezentuje wygląd kolejnej generacji opaski Mi Band. Jak widać na poniższym zdjęciu, ekran przyszłego Mi Band przypuszczalnie będzie szerszy i większy niż panele wykorzystywane w dotychczasowych produktach tego typu. Wizualnie mógłby on przypominać ekran wykorzystany np. w zegarku Mi Watch. Niestety poza rysunkiem większych informacji dot. tego projektu nie ma.

Oczywiście to tylko patent – czy znajdzie on zastosowanie w komercyjnej produkcji nowej generacji opasek, nie wiadomo. Jednakże sam fakt, iż taki projekt ujrzał światło dzienne, świadczy o prawdopodobnym zainteresowaniu producenta odświeżeniem klasycznej linii Mi Bandów.

Czytaj też:  Xiaomi wycofuje się z Rosji? Znaczne zmniejszenie dostaw

Źródło: XiaomiToday

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.