Pixel Tablet już wkrótce. Co o nim wiadomo?

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

W ciągu ostatniego roku mogliśmy zauważyć powrót wielu producentów na rynek tabletów. Poza Xiaomi czy Realme swoją propozycję w tej gałęzi rynku będzie mieć też Google ze swoim Pixel Tabletem. Co wiadomo na temat jego specyfikacji technicznej?

Gigant z Mountain View poinformował, iż tablet ten zadebiutuje w 2023 roku. Znany bloger Kuba Wojciechowski udostępnił portalowi 91mobiles więcej szczegółów dotyczących tabletu Pixela. Według niego jest już on obecnie w fazie testów. Oznacza to, że Google sfinalizowało jego projekt. Według blogera, Google wysłało do Indii kilka tabletów Pixel w celu przeprowadzenia testów oraz ich certyfikacji. Urządzenie to zostanie przetestowane wewnętrznie, zanim trafi do testów weryfikacyjnych projektu, a później do produkcji masowej.

Specyfikacja techniczna tabletu Google Pixel

Kuba Wojciechowski zapoznał się z kilkoma kluczowymi danymi ze specyfikacji technicznej nadchodzącego tabletu Pixel. Według niego tablet będzie dostępny w dwóch wariantach pamięci: 128 GB oraz 256 GB. Posiadać ma ekran o przekątnej 10,95 cala. Tablet ten obsługiwać ma standard łączności Wi-Fi 6. Zauważył on również obecność rysika USI 2.0 firmy Google przeznaczonego dla właśnie tego tabletu.

Według wcześniejszych przecieków tablet Pixel miał być pierwszym urządzeniem, które będzie dostępne z 64-bitową wersją systemu Android 13. Będzie on mieć dwa aparaty z tyłu obudowy. Wiadomo też, że tablet Pixel nie będzie wyposażony w moduł GPS, modem, czujnik zbliżeniowy oraz barometryczy. Co więcej, tablet ma być wyposażony w autorski procesor Tensor firmy Google.

Wygląda na to, że nie będzie to jedyna propozycja od Google’a na rynku tabletów. Niedawno pojawiły się kolejne plotki, jakoby Google pracowało nad nowym Nest Hubem z odłączanym od klawiatury ekranem. Na ten temat jednak nie wiadomo obecnie zbyt wiele.

Źródło: 91mobiles

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner