Coś dla kobiet: słuchawki jako naszyjnik i powerbank w kształcie szminki

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

Podczas dzisiejszej konferencji, poświęconej głównie smartfonowi Xiaomi Civi 2, firma zaprezentowała również szereg innych nowych produktów przeznaczonych dla kobiet. Wśród nich są m.in. zestaw słuchawkowy Xiaomi Noise Cancelling Bluetooth Headphones Necklace i powerbank Xiaomi Power Bank 5000mAh Lipstick Edition.

Słuchawki

Nowe słuchawki zaprojektowano je tak, aby można było je nosić na szyi. W zależności od gustu można wybrać różne warianty kolorystyczne urządzenia: biały, niebieski oraz czarny. W zestawie słuchawkowym zastosowano dużą, ruchomą cewkę o średnicy 13,4 mm, obsługującą kodek LHDC 4.0 oraz funkcję śledzenia ruchu głowy i dostosowywania do niej dźwięku przestrzennego (HRTF). Urządzenie obsługuje się gestami wywoływanymi poprzez przeciąganie palcem po środkowym panelu w różne strony czy puknięciem w niego. Według producenta słuchawki powinny się cechować długim czasem pracy na jednym ładowaniu, wynoszącym 20 godzin. Zaledwie 10-minutowe ładowanie wystarczy na kolejne 7 godzin pracy.

Zestaw ten obsługuje również aktywną redukcję szumów na poziomie 43 dB w paśmie 3000 Hz, dekodowanie kodeku dźwięku o niskim opóźnieniu LLAC oraz posiada certyfikat wodoodporności IPX5. Słuchawki dostępne są w crowdfundingu w cenie 429 juanów (około 269 zł), a sugerowana ich cena katalogowa to 499 juanów (około 345 zł).

Powerbank

Nowy powerbank z kolei, jak jego nazwa wskazuje, cechuje się deklarowaną pojemnością 5000 mAh oraz tym, że wygląda jak szminka. Z uwagi na to, że podczas ładowania następuje konwersja napięcia na takie, które jest odpowiednie do ładowania urządzeń takich jak telefony, oczywiście pojemność znamionowa urządzenia jest mniejsza; wynosi ona bowiem 2700 mAh. Jego wymiary to 30,6 × 30,6 × 94,5 mm; waży on 127 gramów, co ma pozwolić na zmieszczenie go w niewielkie damskie torebki. Ukłonem w stronę pań, poza kształtem i wymiarami, jest również odcień kolorystyczny: to niebiesko-różowy gradientowy wzór, zastosowano tu także matową obudowę.

Nowy powerbank może ładować inne urządzenia z maksymalną mocą 20 watów, co ma pozwolić na przykład na napełnienie ogniwa iPhone’a 13 do 43% w ciągu pół godziny. Urządzenie potrafi dostosować prąd ładowania do warunków stawianych przez telefony, tablety i inne małe produkty elektroniki użytkowej. Port USB typu C wbudowany w powerbanka obsługuje dwukierunkowe szybkie ładowanie z wejściem 13,5 W, a dzięki własnemu kablowi do ładowania może się naładować w około 1,5 godziny.

Xiaomi Power Bank 5000mAh Lipstick Edition wyceniono na kwotę 129 juanów (ok. 90 złotych). W chwili publikacji tego artykułu nie wiadomo, czy któryś ze wspomnianych produktów trafi na rynki inne niż chiński.

Źródło: ithome, mydrivers

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner