Pięć elektrycznych ostrzy do golenia od Xiaomi

Maciej Rosiński
0 komentarz(y)

MIJIA Electric Shave (five blades) to kolejne urządzenie higieny osobistej, jakie Xiaomi promuje na swojej platformie crowdfoundingowej, Youpin.

MIJIA Electric Shaver to kolejny model golarki elektrycznej, który pojawi się w portfolio Xiaomi. Cechą wyróżniającą golarkę jest głowica z zespołem pięciu układów ostrzy golących. Głowice pokryto siatkami typu mesh z poligonalnymi otworami. To sprawdzony system siatki w golarkach elektrycznych, wykorzystywany przez wielu producentów.

Ciekawostką w porównaniu do produktów konkurencji jest wykorzystanie w konstrukcji głowicy, która ma idealnie dopasowywać się do różnych kształtów golonych powierzchni, głównie dzięki wielokierunkowej regulacji pochylenia głowicy golącej, obejmującej zakres aż 360°.

Kolejna innowacja jaką znajdziemy w golarce Mijia, to silniczek linearny wykorzystujący zjawisko lewitacji magnetycznej, pracujący z prędkością 15 000 wibracji na minutę. Silnik wykonano z materiałów, które zapewniają z jednej strony elastyczność, z drugiej wytrzymałość, odporność na wysokie temperatury, duże przeciążenia oraz urazy. To wszystko przy zachowaniu transmisji stabilnej mocy, przekazywanej do ostrzy.

MIJIA Electric Shaver to również soniczny system wibracji ułatwiający oczyszczanie golarki. Dzięki niemu, resztki zarostu są usuwane z miejsc, gdzie normalnie nie mamy dostępu, a gdzie zabrudzenia mogą się dostać.

Golarkę wyposażono w litowo – polimerowe ogniwo zasilające o pojemności 2000 mAh. Zapewnia ono nie tylko do 90 minut pracy urządzenia. Dzięki systemowi szybkiego ładowania, całkowicie wyładowana bateria, już po 3 minutach połączenia do zasilania umożliwi 1 golenie. Ładowanie ogniwa odbywa się za pośrednictwem portu USB-C, a producent zapewnia, że żywotność baterii przy zwykłym użyciu sięga 20 lat.

MIJIA Electric Shaver waży zaledwie 235 gramów. W zestawie znajduje się specjalna nakładka podróżna, chroniąca głowicę. Wielofunkcyjny przycisk zasilania umożliwia aktywację funkcji “Blokada”, co zabezpiecza maszynkę choćby przed jej użyciem przez dzieci.

MIJIA Electric Shaver na czas “pobytu” na platformie Youpin kosztuje niespełna 245 PLN (429 juanów). W chwili, kiedy trafi do regularnej sprzedaży, jej cena wyniesie 283 PLN (499 juanów).

Jeśli maszynka jest przynajmniej tak dobra, jak produkty konkurencji z nazwą na “B” (aby nie uprawiać kryptoreklamy ;) ), to z racji ceny jest precedensem, ponieważ kosztuje 1/5 kwoty, jaką należy wydać maszynkę firmy “B”…

Źródło i fot. Gizmo China

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner