Nowość: gesty 3D od Xiaomi

Kacper Skrzypek
5 komentarzy

W wczorajszej becie 9.6.24 w opcjach Laboratorium MIUI pojawiło się tłumaczenie dotyczące gestów 3D, które wprowadziło Xiaomi. Istnieje możliwość przypisania 4 gestów: W, Z, C i M, ale tylko do konkretnych aplikacji (WeChat, Alipay, Aparat, Muzyka). Nie można przypisać do tych gestów żadnych własnych aplikacji.

Niestety (albo i stety – uważam, że ta funkcja jest dość.. niepraktyczna, co pokazuje poniższe wideo), powyższe funkcje działają obecnie tylko na Xiaomi Mi 9 i tylko, gdy system rozpoznaje ROM chiński (Xiaomi.eu używa dopisku _global na wszystkich urządzeniach, nawet tych bez wsparcia Global). Powyższy zrzut ekranu wykonałem na moim Mi 8 SE po odblokowaniu tej funkcji. Opcja jest, ale nie działa – po prostu brakuje sensorów, które są w Mi 9. Niemniej – czy jest ona aż tak istotna, zwłaszcza, gdy jej funkcjonalność jest mocno ograniczona? Wątpię.

Czy ta funkcja pojawi się na Xiaomi.eu? Nie wiemy. Póki co rozmowy trwają, ale istnieje prawdopodobieństwo, że jej u nas nie będzie. Może się zdarzyć i tak, że będzie, kto wie…

źródło: xda, własne

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner