Nowość: gesty 3D od Xiaomi

Nowość: gesty 3D od Xiaomi

W wczorajszej becie 9.6.24 w opcjach Laboratorium MIUI pojawiło się tłumaczenie dotyczące gestów 3D, które wprowadziło Xiaomi. Istnieje możliwość przypisania 4 gestów: W, Z, C i M, ale tylko do konkretnych aplikacji (WeChat, Alipay, Aparat, Muzyka). Nie można przypisać do tych gestów żadnych własnych aplikacji.

Niestety (albo i stety – uważam, że ta funkcja jest dość.. niepraktyczna, co pokazuje poniższe wideo), powyższe funkcje działają obecnie tylko na Xiaomi Mi 9 i tylko, gdy system rozpoznaje ROM chiński (Xiaomi.eu używa dopisku _global na wszystkich urządzeniach, nawet tych bez wsparcia Global). Powyższy zrzut ekranu wykonałem na moim Mi 8 SE po odblokowaniu tej funkcji. Opcja jest, ale nie działa – po prostu brakuje sensorów, które są w Mi 9. Niemniej – czy jest ona aż tak istotna, zwłaszcza, gdy jej funkcjonalność jest mocno ograniczona? Wątpię.

Zobacz też:  MIUI 20.10.29

Czy ta funkcja pojawi się na Xiaomi.eu? Nie wiemy. Póki co rozmowy trwają, ale istnieje prawdopodobieństwo, że jej u nas nie będzie. Może się zdarzyć i tak, że będzie, kto wie…

źródło: xda, własne


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.