Dla kogo jest Mi CC? Nowa seria smartfonów

Dla kogo jest Mi CC? Nowa seria smartfonów

Dzisiaj oficjalnie ogłoszono współpracę Xiaomi i Meitu, w wyniku której na rynku pojawi się nowa seria smartfonów, określona jako Mi CC. Jedno z najważniejszych na ten moment pytań brzmi – po co kolejna seria smartfonów? Czyżby rynek nie nasycił się już seriami Mi, Mi Note, Mi Mix, Mi Max, Redmi, Redmi Note, Redmi A? Na to pytanie odpowiada CEO Xiaomi, Lei Jun.

Według jego stanowiska, opublikowanego dziś na Weibo, ta seria jest skierowana przede wszystkim do młodych, kreatywnych osób, które chcą mieć smartfon pozwalający na kreowanie i realizację wielu pomysłów, które powstają w głowach młodych ludzi, z najlepszą technologią, jaką można zapewnić. Skrót “CC” można wyjaśnić jako “Curious and Creative”, “Camera and Click” lub “Chic and Cool”. W tej serii mają być zastosowane rozwiązania firmy Meitu (z naszych informacji i obserwacji wynika, że prawdopodobnie będzie inna aplikacja od aparatu, być może jakiś inny wygląd interfejsu – kto wie…).

Czytaj też:  Xiaomi Mi Pad 5 - znamy globalną cenę

Prawdopodobnie pierwszymi przedstawicielami nowej serii będą smartfony Mi CC9 i Mi CC9e – niestety, nie wiadomo o nich zbyt dużo.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że firma nie ma żadnych planów dotyczących wydania nowych modeli z serii Mi Note oraz Mi Max w tym roku. Należy więc przypuszczać, że takie produkty w tym roku się nie pojawią.

źródła: Weibo, Weibo, Twitter

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.