Nowe, 30-watowe bezprzewodowe ładowanie od Xiaomi

Nowe, 30-watowe bezprzewodowe ładowanie od Xiaomi

Firma Xiaomi ogłosiła dzisiaj na konferencji w Pekinie nową technologię bezprzewodowego ładowania, która pozwala na naładowanie urządzenia bez kabli z mocą 30 watów. Wg marki jest to jedno z czterech nowych przełomowych rozwiązań w tej dziedzinie, w które będzie wyposażony nowy model marki, Mi 9 Pro 5G (swoją drogą, ile już tych Mi dziewiątek?). Firma przedstawiła również dwa nowe akcesoria do bezprzewodowego ładowania i ogłosiła zawarcie sojuszu na rzecz bezprzewodowego ładowania z wiodącymi firmami z różnych branż, w celu dalszego promowania ładowania bezprzewodowego w codziennym życiu. Ponadto Xiaomi ujawniło, że technologia ładowania bezprzewodowego 40 W jest już w fazie testów.

Cztery innowacje technologiczne w dziedzinie ładowania bezprzewodowego, o których mówi Xiaomi, to przede wszystkim:

  • wydajna architektura bezpośredniego ładowania 4:1,
  • technologia bezprzewodowego ładowania wstecznego o dużej mocy,
  • bardziej bezpieczna i stabilna technologia transmisji dwupasmowej,
  • kombinacja ładowania zwrotnego przez OTG i bezprzewodowego ładowania zwrotnego.
Zobacz też:  Stabilna wersja MIUI 12 dla 13 modeli

Wszystko to, wg Xiaomi, zapewnia wyższą wydajność ładowania bezprzewodowego we wszystkich rodzajach scenariuszy.

W porównaniu z poprzednią architekturą ładowania bezpośredniego 2:1 o mocy 20 W, nowa architektura ładowania bezpośredniego 4:1 wykorzystuje dwa poziomy redukcji napięcia pompy ładującej. Ta nowa architektura dodatkowo poprawia wydajność, jednocześnie zmniejszając ciepło wytwarzane podczas ładowania, co czyni go, zdaniem Xiaomi, najlepszą obecnie dostępną na rynku technologią bezpośredniego ładowania pojedynczego akumulatora. 30-watowa, chłodzona wentylatorem, podstawa do ładowania bezprzewodowego może naładować baterię 4000 mAh od zera do 50% w około 25 minut, a 100% w 69 minut.

Bezprzewodowe ładowanie zwrotne o dużej mocy wykorzystuje BOOST w połączeniu z pompą ładowania wstecznego 1:2. Napięcie podwaja się, aby osiągnąć maksymalną moc 10 W, czyli dwa razy większą niż 5 W rozwiązanie do ładowania wstecznego oferowane na obecnym rynku. Jednocześnie technologia ta obejmowała również wiele pomiarów ochronnych, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Zobacz też:  Otrzymałeś aktualizację na Mi A3? Nie aktualizuj... przynajmniej na razie [AKTUALIZACJA]

Zupełnie nowa technologia transmisji dwupasmowej wykorzystuje również Bluetooth. W porównaniu z protokołem komunikacyjnym oryginalnego standardu Qi, który łączy transmisje danych i mocy, dwupasmowa technologia transmisji oddziela transmisję mocy od transmisji danych. Wykorzystuje również funkcję Bluetooth smartfona do przesyłania danych, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozłączenia w trakcie ładowania i poprawia stabilność, a także przynosi dodatkowe korzyści, takie jak przesyłanie informacji o czasie ładowania czy pojemności baterii między urządzeniami.

Xiaomi wprowadziło dwa nowe akcesoria do ładowania bezprzewodowego – chłodzoną wentylatorem podstawkę do ładowania 30 W i podstawkę do ładowania Smart Tracking 20 W. Podstawka o mocy 30 W ma ergonomiczny kształt, umożliwiający optymalne oglądanie i obsługę smartfona podczas ładowania. Bezprzewodowa podkładka Smart Tracking o mocy 20 W podnosi zaś jakość ładowania bezprzewodowego, automatycznie śledząc i dopasowując cewki ładujące do smartfona użytkownika. Nowa technologia dwupasmowej transmisji wyświetla status i czas ładowania telefonu pobierającego prąd z podstawki w trakcie ładowania.

Zobacz też:  Festiwal Smoczych Łodzi w Chinach - przerwa w aktualizacjach MIUI

źródło: blog Xiaomi


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.