Nowe, 30-watowe bezprzewodowe ładowanie od Xiaomi

Nowe, 30-watowe bezprzewodowe ładowanie od Xiaomi

Firma Xiaomi ogłosiła dzisiaj na konferencji w Pekinie nową technologię bezprzewodowego ładowania, która pozwala na naładowanie urządzenia bez kabli z mocą 30 watów. Wg marki jest to jedno z czterech nowych przełomowych rozwiązań w tej dziedzinie, w które będzie wyposażony nowy model marki, Mi 9 Pro 5G (swoją drogą, ile już tych Mi dziewiątek?). Firma przedstawiła również dwa nowe akcesoria do bezprzewodowego ładowania i ogłosiła zawarcie sojuszu na rzecz bezprzewodowego ładowania z wiodącymi firmami z różnych branż, w celu dalszego promowania ładowania bezprzewodowego w codziennym życiu. Ponadto Xiaomi ujawniło, że technologia ładowania bezprzewodowego 40 W jest już w fazie testów.

Cztery innowacje technologiczne w dziedzinie ładowania bezprzewodowego, o których mówi Xiaomi, to przede wszystkim:

  • wydajna architektura bezpośredniego ładowania 4:1,
  • technologia bezprzewodowego ładowania wstecznego o dużej mocy,
  • bardziej bezpieczna i stabilna technologia transmisji dwupasmowej,
  • kombinacja ładowania zwrotnego przez OTG i bezprzewodowego ładowania zwrotnego.

Wszystko to, wg Xiaomi, zapewnia wyższą wydajność ładowania bezprzewodowego we wszystkich rodzajach scenariuszy.

W porównaniu z poprzednią architekturą ładowania bezpośredniego 2:1 o mocy 20 W, nowa architektura ładowania bezpośredniego 4:1 wykorzystuje dwa poziomy redukcji napięcia pompy ładującej. Ta nowa architektura dodatkowo poprawia wydajność, jednocześnie zmniejszając ciepło wytwarzane podczas ładowania, co czyni go, zdaniem Xiaomi, najlepszą obecnie dostępną na rynku technologią bezpośredniego ładowania pojedynczego akumulatora. 30-watowa, chłodzona wentylatorem, podstawa do ładowania bezprzewodowego może naładować baterię 4000 mAh od zera do 50% w około 25 minut, a 100% w 69 minut.

Przeczytaj także:  Mitu 4Pro. Zegarek uczący dla dzieci od Xiaomi

Bezprzewodowe ładowanie zwrotne o dużej mocy wykorzystuje BOOST w połączeniu z pompą ładowania wstecznego 1:2. Napięcie podwaja się, aby osiągnąć maksymalną moc 10 W, czyli dwa razy większą niż 5 W rozwiązanie do ładowania wstecznego oferowane na obecnym rynku. Jednocześnie technologia ta obejmowała również wiele pomiarów ochronnych, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Zupełnie nowa technologia transmisji dwupasmowej wykorzystuje również Bluetooth. W porównaniu z protokołem komunikacyjnym oryginalnego standardu Qi, który łączy transmisje danych i mocy, dwupasmowa technologia transmisji oddziela transmisję mocy od transmisji danych. Wykorzystuje również funkcję Bluetooth smartfona do przesyłania danych, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo rozłączenia w trakcie ładowania i poprawia stabilność, a także przynosi dodatkowe korzyści, takie jak przesyłanie informacji o czasie ładowania czy pojemności baterii między urządzeniami.

Przeczytaj także:  Amazfit prezentuje nowe modele słuchawek

Xiaomi wprowadziło dwa nowe akcesoria do ładowania bezprzewodowego – chłodzoną wentylatorem podstawkę do ładowania 30 W i podstawkę do ładowania Smart Tracking 20 W. Podstawka o mocy 30 W ma ergonomiczny kształt, umożliwiający optymalne oglądanie i obsługę smartfona podczas ładowania. Bezprzewodowa podkładka Smart Tracking o mocy 20 W podnosi zaś jakość ładowania bezprzewodowego, automatycznie śledząc i dopasowując cewki ładujące do smartfona użytkownika. Nowa technologia dwupasmowej transmisji wyświetla status i czas ładowania telefonu pobierającego prąd z podstawki w trakcie ładowania.

źródło: blog Xiaomi

Z Xiaomi i MIUI od grudnia 2016 roku. Szerzej znany jako Orjon. Tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Pomagam także wielu osobom na forum MIUIPolska.pl oraz Xiaomi.eu. Czasem można mnie spotkać na Wykopie (Orjon_MIUI) oraz w wielu innych miejscach. Interesuję się także ogólnie pojętą informatyką, historią i różnymi archiwaliami.