MIUI 11 – pierwsze zrzuty i informacje!

MIUI 11 – pierwsze zrzuty i informacje!

Niniejszym przedstawiamy pierwsze zrzuty ekranu z nowej wersji MIUI 11 by xiaomi.eu w wersji 9.9.9, który w wersji chińskiej pojawił się na bardzo krótko i nie został wydany z myślą o puszczeniu go do szerokiego grona odbiorców – aktualizacja zniknęła po godzinie. Jako, że to pierwszy taki build, to prawdopodobnie części funkcji, które pojawią się w finalnej wersji, jeszcze w tej wersji nie ma. Ale nawet z tej nieco okrojonej wersji możemy wywnioskować wiele i w ostateczności zadać sobie pytanie – czy jest na co czekać?

Jak na razie nie zmieniło się specjalnie wiele. Zgodnie z powyższymi zrzutami ekranu niewielkie zmiany wizualne znajdują się w Ustawieniach, pulpit zyskał nowe ikonki, a cały interfejs stał się, przynajmniej dla mnie, bardziej cukierkowy. Nie zmienił się kompletnie panel powiadomień czy suwaki głośności – są niemalże identyczne, jak w MIUI 10.

Drobne zmiany w interfejsie spotkały aplikacje Zegara, dialera i Kalkulatora. Pojawiła się także nowa aplikacja “Usługi i opinie”, która ma zastąpić starą aplikację Opinie. Jej interfejs nie odbiega zbytnio od tego, do czego mogliśmy się już przyzwyczaić w poprzednich wersjach UI. Pozostałe aplikacje na razie nie mają żadnych poważniejszych zmian w interfejsie i wyglądają dokładnie tak samo, jak w MIUI 10.

Zmienił się delikatnie tryb AOD – oto wideo z wersji chińskiej z prawdopodobnie Redmi K20 Pro (na Mi Mix 2S nie ma AOD).

Nowa animacja przejścia z ekranu blokady do pulpitu:

Czytaj też:  MIUI 12.5 dla Xiaomi Mi 11 Pro i Ultra nadchodzi

Niektóre funkcje mogą się jeszcze pojawić później – na razie publikujemy to, o czym wiemy i czego jesteśmy absolutnie pewni. Oczywiście MIUI 11 w naszym wydaniu wciąż jest w fazie testów i nie wiemy dalej, kiedy zostanie ono opublikowane.

Zrzuty wykonano za pomocą Xiaomi Mi Mix 2S.

Podziel się:

Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-mail.