Nowa wersja Galerii MIUI – co nowego?

Kacper Skrzypek
12 komentarzy

Dziś rano w chińskim sklepie z aplikacjami Xiaomi pojawiła się nowa wersja aplikacji Galeria oznaczona numerkiem 2.2.16.17, która przynosi kilka interesujących zmian i nowości. Będzie ona udostępniona użytkownikom xiaomi.eu w ramach najbliższej piątkowej aktualizacji. Zobaczmy więc, nad czym pracuje obecnie zespół Galerii i jak to wszystko działa!

Nowe filtry nieba

W najnowszej wersji Galerii dodano kilkanaście nowych filtrów nieba – zarówno statycznych, jak i dynamicznych. Do wyboru mamy między innymi filtry symulujące widoki Drogi Mlecznej, pełni księżyca, sierpa, fajerwerków czy galaktyki – szczegóły na poniższych zrzutach ekranu oraz wideo. Ponadto filtry zostały podzielone na kategorie według pór dnia.

Ramka urządzenia

Kolejna nowa funkcjonalność odnaleziona w tej wersji aplikacji dotyczy możliwości dodania ramki urządzenia do wykonanych zrzutów ekranu. Opcja działa wyłącznie z zrzutami, które edytujemy od razu po ich wykonaniu – nie można więc dodać ramki do zrzutu ekranu po wejściu w dowolny zrzut w Galerii. Ponadto jest ona ograniczona do kilku urządzeń – w tej wersji wsparcie dla niej posiadają Mi 9, Mi 9T, Mi 9T Pro, Mi 9 Pro 5G, Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 i Redmi K30 5G. Niemniej może ona być przydatna chociażby w kwestii uatrakcyjnienia wrzucanych do sieci zrzutów ekranu (np. na naszej stronie). Niestety nie wiadomo, czy i kiedy Xiaomi planuje rozszerzyć tą opcję o kolejne urządzenia. Nie jest to niestety możliwe po stronie xiaomi.eu.

Rozpoznawanie tekstu

Ponadto Xiaomi zaimplementowało możliwość zamiany treści z danego obrazka na tekst, co może być przydatne wtedy, gdy chcemy np. przetłumaczyć dany tekst z jednego języka na inny. Domyślnie niestety opcja jest zablokowana dla kilku modeli: Mi 10, Mi 10 Pro oraz jeszcze niewydanych Redmi K30 Ultra i prawdopodobnego Mi 10 Ultra, a oprócz tego została wyłączona dla ROM-ów Global. Ekipa xiaomi.eu usunęła te ograniczenia i funkcja będzie dostępna w najbliższy piątek dla wszystkich urządzeń. Niestety działa ona dość wolno, a w niektórych przypadkach nie rozpoznaje tekstu w ogóle (co można zobaczyć na filmie). Może mieć też trudności z rozpoznaniem tekstu w językach innych niż angielski i chiński, co wynika zapewne z sposobu, w jaki została zaprojektowana (wersja chińska MIUI zawiera jedynie języki angielski i chiński).

Mniejsze zmiany

Poza tymi bardziej znaczącymi nowościami MIUI zmieniło także niektóre już istniejące opcje. Do zauważalnych zmian można zaliczyć między innymi nowy wygląd suwaku przewijania, odświeżony układ zakładki Wspomnienia oraz możliwość dodawania własnych podpisów w edytorze zdjęć.

Wszystkie nowości opisane w tym artykule pojawią się w najnowszej wersji xiaomi.eu już w piątek. Być może przydadzą się one niektórym osobom – pożyjemy, zobaczymy…

źródło: własne, karta Wspomnienia – film

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner