Aktualizacja do Androida 11 od xiaomi.eu dla Mi 10, Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro

Kacper Skrzypek
23 komentarze

W ciągu ostatniego miesiąca ekipa xiaomi.eu pracowała nad przygotowaniem do normalnego użytkowania ROM-ów z nowym Androidem 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro. Wczoraj udało się nam je uruchomić i przetestować – naszym zdaniem są one na tyle stabilne, że można je udostępnić w obecnej formie.

Przeczytaj przed aktualizacją

  • Obecne kompilacje Androida 11 od Xiaomi (oraz xiaomi.eu) oparte są na Becie 2 od Google – na kompilacje Bety 3 należy jeszcze poczekać.
  • Z uwagi na nową wersję Androida niektóre aplikacje, z których korzystacie, mogą nie działać na tej wersji, dopóki developer danej aplikacji nie dostosuje jej pod wymagania nowej wersji systemu.
  • ROM może zawierać pewne bugi, które nie zostały przez nas wychwycone, może się zachowywać niestabilnie (rzadko, ale jednak).
  • Niektóre funkcje MIUI, takie jak nowy gest zrzutu ekranu, są jeszcze niedostępne w Androidzie 11 i ich implementacja zostanie dodana w kolejnych ROM-ach (nie wiemy, kiedy).
  • Jak każdą wersję beta, i tą wgrywacie na własną odpowiedzialność. Wskazane jest wykonanie kopii zapasowej danych na komputerze bądź w Chmurze Xiaomi.
  • Aktualizacja nie zostanie udostępniona przez OTA – chcemy, by osoby, które chcą sprawdzić Androida 11, zrobiły to świadomie.
  • Osoby korzystające z roota – jest prawdopodobieństwo, że nie wszystkie moduły Magiska będą działać na Androidzie 11 (nie są przystosowane) i będą powodować bootloop bądź inne problemy z telefonem. Wskazana dezaktywacja wszelkich modułów przed aktualizacją (nie wiemy, czy w ogóle Magisk działa).
  • Mogą się zdarzyć miejscowe braki w tłumaczeniu – nie powinny one być duże, prosimy o ich zgłaszanie.
  • Powrót na Androida 10 jest możliwy poprzez wykonanie formatu /data w TWRP i wgranie ROM-u z Androidem 10.

Zrzuty ekranu

Instalacja

Instalacja powinna przejść bezproblemowo przez obecnie posiadane TWRP (preferowane te ze strony Pobierz TWRP) bez konieczności wykonania czyszczenia danych (w przypadku, gdy posiadacie ostatnią wersję beta na Androidzie 10). Po uruchomieniu Androida 11 TWRP z Androida 10 dalej powinno działać normalnie i bezproblemowo odszyfrować dane po wpisaniu hasła blokady ekranu.

Linki do pobrania

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

23 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner