Nowa technologia Xiaomi przy produkcji baterii

Nowa technologia Xiaomi przy produkcji baterii

Za pośrednictwem portalu Weibo Xiaomi poinformowało o pracach nad nową technologią, nad którą pracuje zespół badawczo-rozwojowy, i powinna zostać ona udostępniona w przyszłym roku. 

Dzięki niej Xiaomi jest w stanie zwiększyć zawartość krzemu wewnątrz baterii prawie trzykrotnie, co zaowocowało zwiększeniem jej pojemności przy tych samych wymiarach, co już istniejące baterie. Nowe akumulatory pomimo zachowania obecnych rozmiarów mogą pomieścić około 10% więcej mAh i zapewnić do 100 minut dodatkowego czasu pracy na jednym ładowaniu.  Zmodernizowano również technologię pakowania ogniw, co jeszcze bardziej poprawiło wykorzystanie przestrzeni. PCM (moduł obwodu ochronnego) został nachylony pod kątem 90 stopni i nie leży już płasko, oszczędzając miejsce.

Xiaomi wyposażyło nową baterię w chip wskaźnika poziomu energii, który opiera się na zaawansowanych algorytmach poprawiających bezpieczeństwo i żywotność ogniw. Jednym z jego zadań jest monitorowanie procesu ładowania w nocy w celu uniknięcia długotrwałego stanu pełnego naładowania. Ma to na celu spowolnić starzenie się baterii. Co więcej, akumulator może nawet wykrywać pory roku o wysokiej temperaturze i odpowiednio dostosowywać jego temperaturę.

Chip Xiaomi Fuel Gauge jest pierwszym tego typu, który obsługuje monitorowanie stanu baterii o niskim poborze mocy. Ponadto może wykonywać codzienne i cotygodniowe obliczenia dotyczące zużycia baterii. Potrafi on zarządzać scenariuszami zużycia baterii. Nie wiemy jednak, jak dokładnie Xiaomi jest w stanie kontrolować temperaturę baterii.

Czytaj też:  Sony IMX989 w Xiaomi 12 Ultra? Być może...

Xiaomi obecnie testuje ulepszoną technologię ładowania flash o mocy 100 W dla baterii o dużej pojemności, która nie tylko znacznie skróci czas ładowania, ale także poważnie przyczyni się do dłuższej żywotność baterii.

Grafika pochodząca z portalu Weibo.

Pierwsze akumulatory tego typu produkowane masowo powinny pojawić się w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.