Po chińskiej premierze kilka tygodni temu Redmi planuje globalną premierę modelu Redmi Note 11 4G. Jednak globalna wersja nie będzie w pełni odzwierciedleniem chińskiego wariantu.
Według plotek globalny wariant Redmi Note 11 4G będzie napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 680, a nie przez MediaTeka Helio G88. Spekuluje się, że powodem tego posunięcia jest niedobór procesorów MediaTek w zakładach produkcyjnych Xiaomi. Prawdopodobnie to nie jedyna różnica w stosunku do chińskiej wersji. Według doniesień, seria Redmi Note 11 nie będzie podążać za projektem „płaskich krawędzi” w swojej globalnej wersji. Z dużym prawdopodobieństwem globalny odpowiednik będzie miał bardziej tradycyjny design, charakterystyczny dla serii Redmi Note.
Miejmy nadzieję, iż reszta specyfikacji Redmi Note 11 4G nie będzie odbiegała od chińskiej wersji tego modelu. Mowa tu o 6,5″ wyświetlaczu LCD FHD+, który oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz oraz częstotliwość próbkowania dotyku 180 Hz przy współczynniku proporcji 1500:1. Powinien być zaprezentowany w dwóch wersjach pamięciowych: 4/6 GB RAM LPDDR4x i 128 GB pamięci wewnętrznej.
Urządzenie to wyposażono w trzy moduły aparatu, którymi są: aparat główny 50 Mpx, moduł szerokokątny 8 Mpx ze polem widzenia 120° i 2 Mpx aparat makro. Z przodu zaś znajduje się matryca 8 Mpx do robienia selfie czy prowadzenia wideorozmów.
Urządzenie działa z systemem operacyjnym Android 11 z nakładką MIUI 12.5. Nie zabrakło tu obsługi dual SIM, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.1, GPS, portu podczerwieni, głośników stereo czy też gniazda jack 3,5 mm. Jest on zasilany akumulatorem o pojemności 5000 mAh, który obsługuje ładowanie 18 W i ładowanie zwrotne o mocy 9 W.
Cena wariantu globalnego może wynieść około 199 USD (około 820 zł), co czyni ten telefon bardzo przystępnym cenowo w tym segmencie cenowym. Biorąc pod uwagę, iż seria Redmi Note cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w naszym kraju, może okazać się kolejnym modelem przyczyniającym się do szybkiej ekspansji popularności submarki firmy Xiaomi.
Źródło: GizmoChina