Nie Xiaomi 12 Ultra, lecz Xiaomi MIX 5 (Pro). Nieoficjalne rendery kolejnego flagowca

Nie Xiaomi 12 Ultra, lecz Xiaomi MIX 5 (Pro). Nieoficjalne rendery kolejnego flagowca

Począwszy od serii Xiaomi Mi 10, firma co roku wprowadzała do sprzedaży flagowiec o nazwie „Ultra”. Mi 11 Ultra było jednym z najbardziej kompletnych telefonów marki (choć oczywiście niosło to za sobą wyższą cenę). Wygląda na to, że w przypadku serii Xiaomi 12 nie uświadczymy dopisku “Ultra”.

Znana strona LetsGoDigital opublikowała rendery, które mogą przedstawiać kolejny smartfon premium marki Xiaomi. Nie nosi on nazwy Xiaomi 12 Ultra, lecz Xiaomi MIX 5 (lub jego hipotetyczny wariant Pro). Przypomnę, iż modele certyfikowane jako MIX noszą nazwy kodowe thor oraz loki (L1/L1A).


Autor: Parvez Khan – znany  również jako 
Technizo Concept

Jak wynika z renderów, a także wcześniejszych przecieków, przyszły model prawdopodobnie wyposażony będzie w system aparatów stworzony wspólnie przy współpracy z Leicą. Marka ta jest światowym gigantem obrazowania i w ostatnich latach współpracowała z Huawei. Współpraca z Xiaomi powinna być korzystna dla obu stron. Leica pomoże Xiaomi ulepszyć moduły aparatów w zamian za bazę klientów Xiaomi, która jest podatnym gruntem do testowania i ulepszania jej technologii.

Grafiki przedstawiające rendery Xiaomi MIX 5 Pro pokazują nam, że być może kontynuowany będzie trend poprzedniej generacji MIX 4, z aparatem przednim umieszczonym pod ekranem tworzącym przy tym prawdziwie pełnoekranowy smartfon bez zbędnych otworów. Przypomnijmy, że Xiaomi MIX 4 został zaprezentowany i wprowadzony na rynek w zeszłym roku. Był to pierwszy masowo produkowany smartfon tej marki z technologią aparatu umieszczonego pod ekranem przeznaczonym do użytku komercyjnego.

Czytaj też:  Zbliża się premiera Snapdragona 8 Gen 1 Plus oraz Snapdragona 7 Gen 1

Źródło: XiaomiToday, Letsgodigital

Podziel się:
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.