Nowe odkurzacze, oczyszczacze i inne urządzenia Xiaomi w Polsce

Nowe odkurzacze, oczyszczacze i inne urządzenia Xiaomi w Polsce

Dziś polski oddział Xiaomi zaprezentował nowe produkty ekosystemowe firmy, takie jak nowa seria oczyszczaczy powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4, słuchawki Redmi Buds 3 Lite czy opaska Redmi Watch 2 Lite. Od czwartku aż do 3 lutego będą trwać promocje na niektóre z pokazanych akcesoriów.

Xiaomi Smart Air Purifier 4

Nowa seria oczyszczaczy powietrza składa się z trzech produktów: wersji Lite, “zwykłej” oraz Pro. Różnią się one przede wszystkim wydajnością i przeznaczeniem:

  • wydajność wynosi dla wersji Lite 360 m3/h, podstawowej 400 m3/h, a Pro 500 m3/h,
  • wersja Lite przeznaczona jest dla mieszkań o powierzchni do 43 m2, podstawowa – do 48 m2, a Pro – do 60 m2.

Inne parametry są w zasadzie takie same. Według producenta nowe produkty filtrują powietrze ze skutecznością 99,97%, dzięki czemu mogą wychwytywać większość zanieczyszczeń znajdujących się w nim. Ponadto są one w stanie jonizować powietrze, co ma zapewnić, iż będzie ono jeszcze świeższe. Wszystkie urządzenia są wyposażone w ekran OLED, na którym znajdują się informacje dotyczące poziomu jakości powietrza w pomieszczeniu.

Ceny kształtują się na poziomie od 799 złotych za wariant Lite, przez 1049 złotych w przypadku wersji podstawowej, kończąc na 1399 złotych w przypadku modelu Pro.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2

Poza nowymi oczyszczaczami pokazano również nowe warianty robotów sprzątających Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2. Podobnie jak w przypadku oczyszczaczy, tak i tutaj mamy podział urządzeń na wersje Lite, pośrednią oraz Pro, a oprócz tego przygotowany został również najbogatszy w funkcjonalności wariant Ultra.

Różnice dotyczą przede wszystkim mocy ssania, pojemności zbiornika na kurz czy baterii:

  • model Lite ma moc ssania 2200 Pa, pomieści 450 ml kurzu, a pojemność baterii wynosi 2600 mAh,
  • w wersji podstawowej moc ssania wynosi 2600 Pa, pojemnik na kurz zmieści 550 ml nieczystości, a bateria ma pojemność 3200 mAh,
  • wariant Pro charakteryzuje się mocą ssania 3000 Pa, umożliwia mapowanie wielu pięter, na co nie pozwalał poprzednik, a pojemność baterii wynosi 5200 mAh. Ponadto funkcja mopowania wykorzystuje dźwięki o wysokiej częstotliwości w celu dokładniejszego czyszczenia podłóg,
  • w wersji Ultra moc ssania to 4000 Pa, pojemność zbiornika na kurz wynosi 550 ml, a bateria ma pojemność 5200 mAh. W dodatkowej stacji dokującej, która nie jest dołączona do podstawowego wariantu Ultra, zmieści się do 4 litrów kurzu, co ma pozwolić na 10 pełnych sprzątań bez konieczności wymiany worka z kurzem.
Czytaj też:  Oficjalne grafiki przedstawiające smartwatch Amazfit T-Rex Pro 2 oraz Amazfit Vienna

Wersje Pro oraz Ultra wykorzystują technologię LiDAR, dzięki której mogą one laserowo rozpoznawać obiekty 3D i sprawniej omijać przeszkody w trakcie sprzątania nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Za nowe odkurzacze przyjdzie zapłacić: 1099 złotych w przypadku wersji Lite, 1499 złotych za wersję podstawową, 1999 złotych za wariant Pro i 2299 złotych przy zakupie wersji Ultra. Jeśli będziemy chcieli zaopatrzyć się w wersję Ultra wraz z większą stacją dokującą, będziemy musieli wydać na ten odkurzacz 3169 złotych.

Xiaomi Handheld Vacuum Cleaner G11

Następca pokazanego w zeszłym roku modelu G10 ma oferować względem swego poprzednika zwiększoną o prawie jedną czwartą siłę ssania (180 AW). Nowe końcówki wspomogą sprzątanie różnych powierzchni — podłóg, dywanów czy powierzchni drewnianych, a ponadto odkurzacz posiada mechanizm, który w przypadku blokowania wlotu potrafi dokonać jego oczyszczenia, chociażby ucinając zaplątane włosy. Cena: 1799 złotych.

Czytaj też:  Nagrywanie rozmów niesystemowymi aplikacjami nie będzie już możliwe. Zmiany w Google Play

Redmi Buds 3 Lite i Redmi Watch 2 Lite

O nowych słuchawkach, które miały wcześniej swą premierę w Chinach, pisaliśmy już bardziej szczegółowo w oddzielnym artykule, zatem tutaj krótkie streszczenie. Wykorzystują one Bluetooth 5.2 i działają ok. 10 metrów od urządzenia, z którym są sparowane. Każda słuchawka waży 6 gramów. Przy pełnym naładowaniu mogą one odtwarzać muzykę przez 5 godzin, zaś w pełni naładowane etui umożliwia przedłużenie tego czasu do 18 godzin. Cena: 129 złotych.

Redmi Watch 2 Lite, jak wskazuje nazwa, to prawie to samo, co Redmi Watch 2 (o którym również pisaliśmy w podlinkowanym wyżej artykule), lecz ze względu na słowo “Lite” mamy tu do czynienia z dwiema różnicami: ekranem (mamy tu LCD 1,55 cala, a nie AMOLED 1,6 cala) oraz nieco skróconym czasem pracy na baterii (do 10, a nie 12 dni działania). Smartwatch waży z paskiem 35 gramów, jego wymiary to 41,2 × 35,3 × 10,7 mm. Cena: 339 złotych.

Promocje

Od 27 stycznia do 3 lutego bądź do wyczerpania zapasów w sklepach stacjonarnych Xiaomi, na stronach dystrybutorów (mi-home.pl, mimarkt.pl i mi-store.pl), a także w sieciach partnerów Xiaomi: Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD oraz x-kom będą prowadzone promocje na niektóre z pokazanych dzisiaj produktów:

  • słuchawki Redmi Buds 3 Lite będą kosztować 99 złotych (zamiast 129 złotych),
  • zegarek Redmi Watch 2 Lite będzie dostępny w cenie 299 złotych (zamiast 329 złotych),
  • oczyszczacze Xiaomi Smart Purifier 4 oraz Xiaomi Smart Purifier 4 Pro będzie można kupić w cenie 949 i 1199 złotych (zamiast odpowiednio: 1049 i 1399 złotych),
  • roboty sprzątające Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite, 2 i 2 Pro będą sprzedawane w cenie 959, 1349 i 1799 złotych (zamiast odpowiednio: 1099, 1499 i 1999 złotych).

Źródło: Mi Community – 12

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]