Nie będzie Xiaomi Redmi Note 5. Zastąpi go Redmi 5 Plus

Nie będzie Xiaomi Redmi Note 5. Zastąpi go Redmi 5 Plus

Gdy Xiaomi wprowadziło na rynek modele serii Redmi 5, wiele osób oczekiwało wiadomości na temat modelu Redmi Note 5. Niestety, na próżno…

Pewnie spora rzesza użytkowników “Xiaominek”, zwłaszcza z serii Redmi Note, po informacji o wprowadzeniu modeli Redmi 5 i Redmi 5 Plus oczekiwało rychłego pojawienia się modelu Redmi Note 5. To naturalna kolej rzeczy,  z którą nie po raz pierwszy mielibyśmy w przypadku z Xiaomi do czynienia. Niestety… Tu zaczyna się zła część newsa.

Jak wynika z informacji pochodzących między innymi z forum MIUI, model Redmi Note 5 nie pojawi się na rynku. To właśnie model Redmi 5 Plus zajmie jego miejsce:

“(…) The wait is finally over, Xiaomi has finally decided to release the Redmi Note 5, wait!!! I heard its called the Redmi 5 Plus? No kidding?? There was a name change? Well yes folks, the 2 new Redmi Note sized phones are named Redmi 5 for the 5.7″ and Redmi 5 Plus for the 5.99 (…)”

Czytaj też:  Xiaomi pracuje nad nowym smartfonem ze Snapdragonem 870

W tłumaczeniu, to: “(…) Oczekiwanie się skończyło. Xiaomi ostatecznie zdecydowało się wprowadzić Redmi Note 5, Chwila!!! Dobrze słyszałem, że nazwano go Redmi 5 Plus? Żarty? Zmieniono nazwę? Cóż, tak, nowe telefony serii Redmi Note noszą teraz nazwę Redmi 5 dla modelu 5,7-calowego i Redmi 5 Plus dla modelu 5,99-calowego”.

Póki co nie ma oficjalnego stanowiska Xiaomi w tej sprawie, nie mniej całość sprawy wydaje się być całkiem logiczną. Wielu miłośników marki i użytkowników telefonów z Mitu w tle, od dłuższego już czasu narzeka na to, że firma stała się zbyt rozrzutna, jeśli chodzi o pojawianie się coraz to nowych, często w dziwny sposób wymyślanych modeli. Nie szukając daleko, Xiaomi sprowokowało również niesamowite zamieszanie choćby modelem Redmi Note 4, którego nazewnictwo, z uwagi na docelowy rynek sprzedaży (chiński czy globalny/europejski) czy zastosowany układ SoC (MTK czy Qualcomm) było na tyle skomplikowane, że trudno było być momentami pewnym, który właściwie model udało się nam kupić. Może więc to zmiana w dobrą stronę i Xiaomi powróci do czasów, gdzie dany segment (budżetowy i wydajnościowy/jakościowy), był reprezentowany przez jeden lub dwa telefony? Myślę że to krok w dobrą stronę.

Czytaj też:  Xiaomi ogłasza datę premiery swojego pierwszego samochodu

Źródło: informacja własna.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.