Nie będzie Xiaomi Redmi Note 5. Zastąpi go Redmi 5 Plus

Maciej Rosiński
13 komentarzy

Gdy Xiaomi wprowadziło na rynek modele serii Redmi 5, wiele osób oczekiwało wiadomości na temat modelu Redmi Note 5. Niestety, na próżno…

Pewnie spora rzesza użytkowników “Xiaominek”, zwłaszcza z serii Redmi Note, po informacji o wprowadzeniu modeli Redmi 5 i Redmi 5 Plus oczekiwało rychłego pojawienia się modelu Redmi Note 5. To naturalna kolej rzeczy,  z którą nie po raz pierwszy mielibyśmy w przypadku z Xiaomi do czynienia. Niestety… Tu zaczyna się zła część newsa.

Jak wynika z informacji pochodzących między innymi z forum MIUI, model Redmi Note 5 nie pojawi się na rynku. To właśnie model Redmi 5 Plus zajmie jego miejsce:

“(…) The wait is finally over, Xiaomi has finally decided to release the Redmi Note 5, wait!!! I heard its called the Redmi 5 Plus? No kidding?? There was a name change? Well yes folks, the 2 new Redmi Note sized phones are named Redmi 5 for the 5.7″ and Redmi 5 Plus for the 5.99 (…)”

W tłumaczeniu, to: “(…) Oczekiwanie się skończyło. Xiaomi ostatecznie zdecydowało się wprowadzić Redmi Note 5, Chwila!!! Dobrze słyszałem, że nazwano go Redmi 5 Plus? Żarty? Zmieniono nazwę? Cóż, tak, nowe telefony serii Redmi Note noszą teraz nazwę Redmi 5 dla modelu 5,7-calowego i Redmi 5 Plus dla modelu 5,99-calowego”.

Póki co nie ma oficjalnego stanowiska Xiaomi w tej sprawie, nie mniej całość sprawy wydaje się być całkiem logiczną. Wielu miłośników marki i użytkowników telefonów z Mitu w tle, od dłuższego już czasu narzeka na to, że firma stała się zbyt rozrzutna, jeśli chodzi o pojawianie się coraz to nowych, często w dziwny sposób wymyślanych modeli. Nie szukając daleko, Xiaomi sprowokowało również niesamowite zamieszanie choćby modelem Redmi Note 4, którego nazewnictwo, z uwagi na docelowy rynek sprzedaży (chiński czy globalny/europejski) czy zastosowany układ SoC (MTK czy Qualcomm) było na tyle skomplikowane, że trudno było być momentami pewnym, który właściwie model udało się nam kupić. Może więc to zmiana w dobrą stronę i Xiaomi powróci do czasów, gdzie dany segment (budżetowy i wydajnościowy/jakościowy), był reprezentowany przez jeden lub dwa telefony? Myślę że to krok w dobrą stronę.

Źródło: informacja własna.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner